Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

ON AIR

ON AIRON AIR. Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych to najważniejsze pasmo festiwalu. W konkursie co roku znajdują się wybrane najważniejsze nowe filmy wyłonione drogą regularnego naboru i selekcji na najważniejszych światowych festiwalach m.in. w Rotterdamie, Berlinie, Cannes, Wenecji i partnerskich festiwalach. W tym roku po raz pierwszy Konkurs dosłownie i w przenośni „daje głos”… Więcej »

AdemAdem
Oxygen
reż. Hans Van Nuffel
Belgia, Holandia 2010, 98’
Black BloodBlack Blood
Black Blood
reż. Miaoyan Zhang
Chiny, Francja 2011, 123’
ErratumErratum
Erratum
reż. Marek Lechki
Polska 2010, 90’
Farewell BaghdadFarewell Baghdad
Bedroud Baghdad
reż. Mehdi Naderi
Iran 2010, 97’
KóngavegurKóngavegur
King’s Road
reż. Valdís Óskarsdóttir
Islandia 2010, 105’
Moje szczęścieMoje szczęście
Schastye moye
reż. Sergei Loznitsa
Niemcy, Ukraina, Holandia 2010, 127’
Sybir. MonamurSybir. Monamur
Siberia. Monamour
reż. Slava Ross
Rosja 2011, 105’
Tilva RošTilva Roš
Tilva Rosh
reż. Nikola Ležaić
Serbia 2010, 110’