Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Polonika. Polscy twórcy przekraczają granice ― nie tylko w przenośni, również dosłownie. Pracując poza krajem, wnoszą do kinematografii światowej własny styl, talent, osobowość. W sekcji Polonika prezentujemy najciekawsze filmy autorstwa lub z udziałem polskich artystek i artystów. Więcej »

Osobliwa piątka Tima Burtona. Osobliwy, nietuzinkowy, wyjątkowy, niepodobny do nikogo, tylko do siebie. Świat Tima Burtona to świat wielkiej wyobraźni, nietypowej, barwionej różnymi kolorami, bogatej w zadziwiające dźwięki i postaci. Kino nieposkromione, nie do zatrzymania. Piękne, żywe, wciągające. Więcej »

ON AIR

ON AIRON AIR. Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych to najważniejsze pasmo festiwalu. W konkursie co roku znajdują się wybrane najważniejsze nowe filmy wyłonione drogą regularnego naboru i selekcji na najważniejszych światowych festiwalach m.in. w Rotterdamie, Berlinie, Cannes, Wenecji i partnerskich festiwalach. W tym roku po raz pierwszy Konkurs dosłownie i w przenośni „daje głos”… Więcej »

AdemAdem
Oxygen
reż. Hans Van Nuffel
Belgia, Holandia 2010, 98’
Black BloodBlack Blood
Black Blood
reż. Miaoyan Zhang
Chiny, Francja 2011, 123’
ErratumErratum
Erratum
reż. Marek Lechki
Polska 2010, 90’
Farewell BaghdadFarewell Baghdad
Bedroud Baghdad
reż. Mehdi Naderi
Iran 2010, 97’
KóngavegurKóngavegur
King’s Road
reż. Valdís Óskarsdóttir
Islandia 2010, 105’
Moje szczęścieMoje szczęście
Schastye moye
reż. Sergei Loznitsa
Niemcy, Ukraina, Holandia 2010, 127’
Sybir. MonamurSybir. Monamur
Siberia. Monamour
reż. Slava Ross
Rosja 2011, 105’
Tilva RošTilva Roš
Tilva Rosh
reż. Nikola Ležaić
Serbia 2010, 110’