Romantyczno-wampiryczna piątka. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych widzów wyjątkowe pasmo filmowe powiązane z motywem przewodnim festiwalu. W ROMANTYCZNO-WAMPIRYCZNEJ PIĄTCE znalazły się tytuły prezentujące wampiry z wielu ciekawych perspektyw. Więcej »

MUST SEE MUST BE . W paśmie MUST SEE MUST BE znajdą się wyselekcjonowane przez nas tytuły, które wobec natłoku powstających każdego roku produkcji mogły umknąć uwadze nawet najbardziej wnikliwych kinomanów. Więcej »

Kino w Końcówie. Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

ON AIR

ON AIRON AIR. Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych to najważniejsze pasmo festiwalu. W konkursie co roku znajdują się wybrane najważniejsze nowe filmy wyłonione drogą regularnego naboru i selekcji na najważniejszych światowych festiwalach m.in. w Rotterdamie, Berlinie, Cannes, Wenecji i partnerskich festiwalach. W tym roku po raz pierwszy Konkurs dosłownie i w przenośni „daje głos”… Więcej »

AdemAdem
Oxygen
reż. Hans Van Nuffel
Belgia, Holandia 2010, 98’
Black BloodBlack Blood
Black Blood
reż. Miaoyan Zhang
Chiny, Francja 2011, 123’
ErratumErratum
Erratum
reż. Marek Lechki
Polska 2010, 90’
Farewell BaghdadFarewell Baghdad
Bedroud Baghdad
reż. Mehdi Naderi
Iran 2010, 97’
KóngavegurKóngavegur
King’s Road
reż. Valdís Óskarsdóttir
Islandia 2010, 105’
Moje szczęścieMoje szczęście
Schastye moye
reż. Sergei Loznitsa
Niemcy, Ukraina, Holandia 2010, 127’
Sybir. MonamurSybir. Monamur
Siberia. Monamour
reż. Slava Ross
Rosja 2011, 105’
Tilva RošTilva Roš
Tilva Rosh
reż. Nikola Ležaić
Serbia 2010, 110’