Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

ON AIR

ON AIRON AIR. Międzynarodowy Konkurs Filmów Fabularnych to najważniejsze pasmo festiwalu. W konkursie co roku znajdują się wybrane najważniejsze nowe filmy wyłonione drogą regularnego naboru i selekcji na najważniejszych światowych festiwalach m.in. w Rotterdamie, Berlinie, Cannes, Wenecji i partnerskich festiwalach. W tym roku po raz pierwszy Konkurs dosłownie i w przenośni „daje głos”… Więcej »

AdemAdem
Oxygen
reż. Hans Van Nuffel
Belgia, Holandia 2010, 98’
Black BloodBlack Blood
Black Blood
reż. Miaoyan Zhang
Chiny, Francja 2011, 123’
ErratumErratum
Erratum
reż. Marek Lechki
Polska 2010, 90’
Farewell BaghdadFarewell Baghdad
Bedroud Baghdad
reż. Mehdi Naderi
Iran 2010, 97’
KóngavegurKóngavegur
King’s Road
reż. Valdís Óskarsdóttir
Islandia 2010, 105’
Moje szczęścieMoje szczęście
Schastye moye
reż. Sergei Loznitsa
Niemcy, Ukraina, Holandia 2010, 127’
Sybir. MonamurSybir. Monamur
Siberia. Monamour
reż. Slava Ross
Rosja 2011, 105’
Tilva RošTilva Roš
Tilva Rosh
reż. Nikola Ležaić
Serbia 2010, 110’