Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Sybir. Monamur

Siberia. Monamour · reż. Slava Ross
Rosja 2011, 105’

Pokazy

27/06, 20:00 · Baj Pomorski – sala A

28/06, 14:45 · Kino Centrum

Trailer

Późna jesień na Syberii. W opuszczonej wiosce w środku tajgi żyje starzec Ivan i Leshia — jego siedmioletni wnuk. Obaj czekają na ojca chłopca, który opuścił ich dwa lata temu i dotąd nie wrócił. Ivan to starowierca, który często modli się do jedynej posiadanej w domu ikony. Do tego samego zmusza też chłopca. W sąsiedztwie grasuje wataha bezdomnych psów, która pożera wszystko, co żyje. Jeden z tym psów to najlepszy przyjaciel Leshii, co powoduje częste kłótnie z dziadkiem. Wuj Yuri, odległy krewny rodziny, przynosi im czasem trochę jedzenia. Wracając pewnego dnia z jednej z takich wypraw wuj Yuri zostaje zaatakowany przez bezdomne psy i znika bez śladu. Dziadek i wnuk nie mają już skąd brać jedzenia. We wsi pojawiają się złodzieje, którzy plądrują domy w poszukiwaniu ikon. Kradną Ivanowi ikonę, a jego samego dotkliwie biją. Poturbowanym dziadkiem zajmuje się Leshia. Robi dla niego obrazek z wizerunkiem żółtego Boga i modli się do niego o życie Ivana. Psy pożerają ich jedyną kozę, a widmo śmierci głodowej zmusza Ivana do polowania na psy. Pewnego dnia Leshia widzi, jak dziadek strzela do „jego” psa i postanawia uciec...

Reżyser:Slava Ross
Scenariusz:Slava Ross
Muzyka:Aydar Gaynullin
Zdjęcia:Yury Rayskiy
Montaż:Igor Litoninskiy
Obsada:Misha Protsko, Pyotr Zaychenko, Sonya Oleynik, Lidiya Bairashevskay, Nikolai Kozak, Sergey Novikov, Sergei Puskepalis

Slava Ross scenarzysta, reżyser i producent. Członek Gildii Rosyjskich Reżyserów. W latach 1989-1996 był czołowym aktorem w nowosybirskim teatrze Red Torch. Po tym okresie rozpoczął studia reżyserskie we Wszechrosyjskim Państwowym Instytucie Kinematografii. W 2002 roku zrobił swój pierwszy studencki film zatytułowany Meat. Film zdobył ponad 30 nagród. Slava wraz z przyjaciółmi założył w 2003 roku wytwórnię filmową Tundra Film, dzięki której wyprodukował swój pierwszy film pełnometrażowy — gorzką komedię Fat Stupid Rabbit. Film zdobył kilka nagród na festiwalach międzynarodowych.