Nowe Kino Fińskie. Powiew świeżości ubranej w niebagatelny humor, wymieszany z odrobiną smutku czy groteski, wyróżniania kinematografię fińską, zarówno tę najnowszą, jak i tę doskonale już znaną. Ponownie festiwal przybliży to co nowe, i warte szczególnej uwagi, i przede wszystkim wyróżniające w kinie fińskim. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK Tofifest dla Adrianny Biedrzyńskiej i Katarzyny Trzaski. Najstarszą nagrodę MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Więcej »

Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Mistrzowie: Jim Sheridan

Mistrzowie: Jim Sheridan„Irlandzki Instytut Filmowy (IIF) ma zaszczyt współpracować z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym TOFIFEST, w ramach którego przedstawiona zostanie retrospektywa twórczości Jima Sheridana — kluczowej postaci współczesnego kina irlandzkiego. Życzymy organizatorom tegorocznej edycji festiwalu TOFIFEST wszelkich sukcesów i ufamy, że polska publiczność powita z radością… Więcej »

BokserBokser
Boxer, The
reż. Jim Sheridan
USA, Irlandia 1997, 109’
BraciaBracia
Brothers
reż. Jim Sheridan
USA 2009, 104’
Krwawa niedzielaKrwawa niedziela
Bloody Sunday
reż. Paul Greengrass
Irlandia, Wielka Brytania 2002, 107’
Moja lewa stopaMoja lewa stopa
My left foot
reż. Jim Sheridan
Irlandia, Wielka Brytania 1989, 103’
Nasza AmerykaNasza Ameryka
In America
reż. Jim Sheridan
Irlandia, Wielka Brytania 2003, 105’
PolePole
Field, The
reż. Jim Sheridan
Irlandia, Wielka Brytania 1990, 107’
Spirala przemocySpirala przemocy
Some Mother’s Son
reż. Terry George
USA, Irlandia 1996, 112’
W imię ojca W imię ojca
In the Name of the Father
reż. Jim Sheridan
Irlandia, Wielka Brytania 1993, 133’