Romantyczno-wampiryczna piątka. W tym roku przygotowaliśmy dla naszych widzów wyjątkowe pasmo filmowe powiązane z motywem przewodnim festiwalu. W ROMANTYCZNO-WAMPIRYCZNEJ PIĄTCE znalazły się tytuły prezentujące wampiry z wielu ciekawych perspektyw. Więcej »

MUST SEE MUST BE . W paśmie MUST SEE MUST BE znajdą się wyselekcjonowane przez nas tytuły, które wobec natłoku powstających każdego roku produkcji mogły umknąć uwadze nawet najbardziej wnikliwych kinomanów. Więcej »

Kino w Końcówie. Klimat panujący w sercu toruńskiej starówki idealnie nadaje się do celebrowania pełnych grozy seansów. Zeszłoroczne kino plenerowe w Końcówie spotkało się z ogromnym entuzjazmem naszych widzów, dlatego tym razem ponownie zapraszamy Was do świata kultowych horrorów, rezonujących z tegorocznym motywem przewodnim Festiwalu. Więcej »

Mistrzowie: Jim Sheridan

Mistrzowie: Jim Sheridan„Irlandzki Instytut Filmowy (IIF) ma zaszczyt współpracować z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym TOFIFEST, w ramach którego przedstawiona zostanie retrospektywa twórczości Jima Sheridana — kluczowej postaci współczesnego kina irlandzkiego. Życzymy organizatorom tegorocznej edycji festiwalu TOFIFEST wszelkich sukcesów i ufamy, że polska publiczność powita z radością… Więcej »

BokserBokser
Boxer, The
reż. Jim Sheridan
USA, Irlandia 1997, 109’
BraciaBracia
Brothers
reż. Jim Sheridan
USA 2009, 104’
Krwawa niedzielaKrwawa niedziela
Bloody Sunday
reż. Paul Greengrass
Irlandia, Wielka Brytania 2002, 107’
Moja lewa stopaMoja lewa stopa
My left foot
reż. Jim Sheridan
Irlandia, Wielka Brytania 1989, 103’
Nasza AmerykaNasza Ameryka
In America
reż. Jim Sheridan
Irlandia, Wielka Brytania 2003, 105’
PolePole
Field, The
reż. Jim Sheridan
Irlandia, Wielka Brytania 1990, 107’
Spirala przemocySpirala przemocy
Some Mother’s Son
reż. Terry George
USA, Irlandia 1996, 112’
W imię ojca W imię ojca
In the Name of the Father
reż. Jim Sheridan
Irlandia, Wielka Brytania 1993, 133’