Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Nasza Ameryka

In America · reż. Jim Sheridan
Irlandia, Wielka Brytania 2003, 105’

Pokazy

26/06, 12:15 · Kino Centrum

Trailer

„Nasza Ameryka” to podnoszący na duchu film o sile nadziei, wiary, a nawet magii, inspirowany wątkami autobiograficznymi twórcy, Jima Sheridana. Jest to historia irlandzkiej rodziny, która dzielnie stawia czoła trudnościom i pokonuje przeciwności losu, z którymi musi borykać się większość emigrantów w Nowym Jorku. Historia, przedstawiona w oryginalny sposób, z punktu widzenia dwóch pełnych entuzjazmu i energicznych dziewczynek — Christy i Ariel — opowiada o wspomnieniach, sekretach, miłości, stracie i zaczynaniu wszystkiego od nowa. Zanim dzieci i ich rodzice, Johnny Paddy Considine i Sarah Samantha Morton podejmą wyzwanie i spełnią swe marzenie o nowym domu, muszą wyleczyć emocjonalne rany i pokonać żal, który nęka ich wszystkich po bolesnej stracie. Film był nominowany do Oskarów w kategoriach: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa (Samatha Morton), Najlepszy aktor drugoplanowy (Dijmon Hounson) i Najlepszy scenariusz oryginalny.

Reżyser:Jim Sheridan
Scenariusz:Jim Sheridan, Naomi Sheridan, Kirsten Sheridan
Muzyka:Maurice Seezer, Gavin Friday
Zdjęcia:Declan Quinn
Montaż:Naomi Geraghty
Obsada:Djimon Hounsou, Samantha Morton, Paddy Considine, Sarah Bolger, Emma Bolger, Neal Jones
Nagrody:Złoty Laur, Nagroda im. Stanley\\\\\\\'a Kramera – Amerykańska Gildia Producentów Filmowych / Golden Laurel – Stanley Kramer Award – PGA (2004); Najlepszy aktor drugoplanowy, Najlepsze zdjęcia – Film Independent / Best Supporting Actor, Best Cinematography – Film Independent (2004); Złoty Satelita – Najlepszy dramat, Najlepszy reżyser, Najlepszy aktor drugoplanowy w dramacie – Satelity / Satellite Award – Best Drama, Best Director, Best Supporting Actor in a Drama – Satellites (2004)