Ewa Wiśniewska laureatką Złotego Anioła dla Damy Polskiego Kina! Złotym Aniołem dla Damy Polskiego Kina podczas MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze wyróżniamy wyjątkowe artystki o bogatym dorobku filmowym i teatralnym. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK dla Juliana Świeżewskiego! FLISAK to najstarsza honorowa nagroda wręczana na MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przez Prezydenta Miasta Torunia. Przyznajemy ją utalentowanym twórczyniom i twórcom filmowym związanym z naszym regionem. Więcej »

Kamila Urzędowska laureatką Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki Bella Woman! Złotym Aniołem dla Europejskiej Aktorki BELLA WOMAN nagradzamy artystki, które w swojej twórczości wykazują się temperamentem i wrażliwością. Więcej »

Zjawiska: Młodzi Gniewni

Zjawiska: Młodzi GniewniPo zeszłorocznych edycjach spaghetti westernów oraz campu, pokazywanych w ramach Festiwalu Zjawisk, pora na kolejną odsłonę kina pozostającego poza mainstreamem. Tym razem zobaczycie Państwo Młodych Gniewnych. Jest to nurt, który narodził się w literaturze i kinie brytyjskim w latach 50. i 60., a bezpośrednim punktem zapalnym dla jego narodzin był opublikowany literacki manifest pt. „Declaration”.… Więcej »

Billy kłamcaBilly kłamca
Billy Liar
reż. John Schlesinger
Wielka Brytania 1963, 98’
Miłość i gniewMiłość i gniew
Look Back in Anger
reż. Tony Richardson
Wielka Brytania 1959, 98’
Rodzaj miłościRodzaj miłości
Kind of Loving, A
reż. John Schlesinger
Wielka Brytania 1962, 112’
Samotność długodystansowcaSamotność długodystansowca
Loneliness of the Long Distance Runner, The
reż. Tony Richardson
Wielka Brytania 1962, 104’
Smak mioduSmak miodu
Taste of Honey, A
reż. Tony Richardson
Wielka Brytania 1961, 100’
Sportowe życieSportowe życie
This Sporting Life
reż. Lindsay Anderson
Wielka Brytania 1963, 128’
Z soboty na niedzielęZ soboty na niedzielę
Saturday Night and Sunday Morning
reż. Karel Reisz
Wielka Brytania 1960, 89’