Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Bokser

Boxer, The · reż. Jim Sheridan
USA, Irlandia 1997, 109’

Pokazy

28/06, 10:00 · Kino Centrum

Trailer

Irlandia Północna, lata 90. XX wieku. Bojownik IRA Danny Flynn wychodzi po 14 latach z więzienia. Zmęczony terroryzmem, marzy o spokojnym życiu, nie chce mieszać się do polityki. Chce założyć szkołę bokserską, w której mogliby trenować zarówno protestanci, jak i katolicy. Po przyjeździe do Belfastu przekonuje się jednak, że jest w nim miejsce tylko dla ludzi żądnych walki. Jego życie dodatkowo komplikuje się, gdy spotyka swoją dawną miłość, Maggie. Problem w tym, że ona jest już mężatką, a jej mąż, również członek IRA, przebywa w więzieniu. Mimo to Danny i Maggie zaczynają się coraz częściej spotykać. Ich związek nie jest mile widziany w szeregach IRA. W początkowej fazie pracy nad filmem scenarzysta Terry George oparł fabułę na niezrealizowanym scenariuszu Jima Sheridana o życiu i karierze irlandzkiego mistrza świata boksu w wadze piórkowej, Barry’ego McGuigana.

Reżyser:Jim Sheridan
Scenariusz:Terry George, Jim Sheridan
Muzyka:Gavin Friday, Maurice Seezer
Zdjęcia:Chris Menges
Montaż:Gerry Hambling
Obsada:Daniel Day-Lewis, Emily Watson, Brian Cox, Ken Stott
Nagrody:Nagroda Specjalna na Berlinale / Special Award at Berlinale (1998); Najlepszy Film Europejski – Goya / Best European Film – Goya Award (1999)