Niepokorne Anioły trafiły do laureatów 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze! W sobotę odbyła się gala zakończenia festiwalu — nagrody powędrowały do Adrianny Biedrzyńskiej, Leny Góry, Eryka Lubosa i Magdaleny Zawadzkiej. Grand Prix festiwalu zdobył film „Chleb i sól” Damiana Kocura, a serca publiczności podbił film Artura Więcka „Prawdziwe życie aniołów”. Więcej »

«Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українській версії для найменших глядачів 21. Міжнародного кінофестивалю Tofifest. Куяви і Помор’я. Першого та другого липня, в Cinema City, відбулися покази фільмів «Абетка щастя» та «Операція «Мумія»» в українському дубляжі для наших наймолодших глядачів з України. Więcej »

„Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskiej wersji dla najmłodszych widzów 21.MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. 1 i 2 lipca w Cinema City odbyły się pokazy filmów „Alfabet szczęścia” i „Operacja „Mumia” w ukraińskim dubbingu dla naszych najmłodszych widzów z Ukrainy. Więcej »

Bracia

Brothers · reż. Jim Sheridan
USA 2009, 104’

Pokazy

01/07, 14:30 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

„Bracia” to pełna emocji opowieść o rodzeństwie Cahillów: trzydziestokilkuletnim kapitanie Samie i młodszym od niego Tommy’m, którzy różnią się od siebie jak ogień i woda. Sam to zawodowy żołnierz piechoty morskiej, a także wierny ojciec dwóch córek i mąż Grace — kobiety, którą pokochał jeszcze w szkole średniej. Zbliża się czas rozpoczęcia czwartej misji w Afganistanie. Tommy to charyzmatyczny młodszy brat, który nie może sobie nigdzie zagrzać miejsca i właśnie wyszedł z więzienia. Radzi sobie w życiu sprytem i czarem osobistym. W czasie akcji bojowej w Afganistanie helikopter Sama zostaje zestrzelony w górach, a on sam uznany za martwego. Mieszkająca na przedmieściach rodzina Cahillów musi zmierzyć się z pustką po śmierci Sama, a jego miejsce zajmuje Tommy, który podejmuje się opieki nad Grace i dziećmi. Sam jednak nie zginął — wraz z podkomendnym zostali uprowadzeni przez bojowników talibskich... Jego niespodziewany powrót do Ameryki wprawia całą rodzinę w stan niepokoju.

Reżyser:Jim Sheridan
Scenariusz:David Benioff
Muzyka:Thomas Newman
Zdjęcia:Frederick Elmes
Montaż:Jay Cassidy
Obsada:Natalie Portman, Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal, Bailee Madison, Taylor Geare, Patrick Flueger
Nagrody:Najlepszy reżyser / Best Director – IFTA (2010); Najlepszy aktor w dramacie, Najlepsza piosenka – nominacja do Złotego Globu / Best Actor in a Drama, Best Song – nomination for Golden Globe (2010)