„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Najważniejsza jest rodzina, czyli kilka słów o filmie „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia . 30 czerwca na 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze odbył się pokaz filmu „Chrzciny” w reżyserii Jakuba Skoczenia — twórcy filmów i cykli dokumentalnych. „Chrzciny” są jego fabularnym debiutem, który znalazł się w tym roku w konkursie From Poland. Więcej »

Piąty dzień 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Nie ma lepszego pomysłu na pierwszy lipcowy weekend niż dawka filmowych emocji, które serwuje nam 20. MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze. Piątego dnia festiwalu nie zwalniamy tempa, przedstawiając widzom nie tylko kolejne perełki świata kinematografii. Więcej »

Bracia

Brothers · reż. Jim Sheridan
USA 2009, 104’

Pokazy

01/07, 14:30 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

„Bracia” to pełna emocji opowieść o rodzeństwie Cahillów: trzydziestokilkuletnim kapitanie Samie i młodszym od niego Tommy’m, którzy różnią się od siebie jak ogień i woda. Sam to zawodowy żołnierz piechoty morskiej, a także wierny ojciec dwóch córek i mąż Grace — kobiety, którą pokochał jeszcze w szkole średniej. Zbliża się czas rozpoczęcia czwartej misji w Afganistanie. Tommy to charyzmatyczny młodszy brat, który nie może sobie nigdzie zagrzać miejsca i właśnie wyszedł z więzienia. Radzi sobie w życiu sprytem i czarem osobistym. W czasie akcji bojowej w Afganistanie helikopter Sama zostaje zestrzelony w górach, a on sam uznany za martwego. Mieszkająca na przedmieściach rodzina Cahillów musi zmierzyć się z pustką po śmierci Sama, a jego miejsce zajmuje Tommy, który podejmuje się opieki nad Grace i dziećmi. Sam jednak nie zginął — wraz z podkomendnym zostali uprowadzeni przez bojowników talibskich... Jego niespodziewany powrót do Ameryki wprawia całą rodzinę w stan niepokoju.

Reżyser:Jim Sheridan
Scenariusz:David Benioff
Muzyka:Thomas Newman
Zdjęcia:Frederick Elmes
Montaż:Jay Cassidy
Obsada:Natalie Portman, Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal, Bailee Madison, Taylor Geare, Patrick Flueger
Nagrody:Najlepszy reżyser / Best Director – IFTA (2010); Najlepszy aktor w dramacie, Najlepsza piosenka – nominacja do Złotego Globu / Best Actor in a Drama, Best Song – nomination for Golden Globe (2010)