Rusza nabór filmów na tegoroczny 21. Międzynarodowy Festiwal Filmowy TOFIFEST. Kujawy i Pomorze. Festiwal odbędzie się w Toruniu, w dniach 27 czerwca – 2 lipca 2023. Wszystkie twórczynie i twórców, producentki i producentów, stowarzyszenia, zrzeszenia i wszystkich tych, którzy kreują współczesną zagraniczną i polską kinematografię zapraszamy do zgłaszania swoich filmów na dwa festiwalowe konkursy. Więcej »

Znamy laureatów 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze. Grand Prix jubileuszowego Tofifest pojechało do Szwajcarii. Podczas gali zakończenia, specjalne Złote Anioły odebrali Filip Bajon, Aleksandra Popławska i Robert Więckiewicz. Tomasz Ziętek otrzymał Flisaka Tofifest Więcej »

Bracia

Brothers · reż. Jim Sheridan
USA 2009, 104’

Pokazy

01/07, 14:30 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

„Bracia” to pełna emocji opowieść o rodzeństwie Cahillów: trzydziestokilkuletnim kapitanie Samie i młodszym od niego Tommy’m, którzy różnią się od siebie jak ogień i woda. Sam to zawodowy żołnierz piechoty morskiej, a także wierny ojciec dwóch córek i mąż Grace — kobiety, którą pokochał jeszcze w szkole średniej. Zbliża się czas rozpoczęcia czwartej misji w Afganistanie. Tommy to charyzmatyczny młodszy brat, który nie może sobie nigdzie zagrzać miejsca i właśnie wyszedł z więzienia. Radzi sobie w życiu sprytem i czarem osobistym. W czasie akcji bojowej w Afganistanie helikopter Sama zostaje zestrzelony w górach, a on sam uznany za martwego. Mieszkająca na przedmieściach rodzina Cahillów musi zmierzyć się z pustką po śmierci Sama, a jego miejsce zajmuje Tommy, który podejmuje się opieki nad Grace i dziećmi. Sam jednak nie zginął — wraz z podkomendnym zostali uprowadzeni przez bojowników talibskich... Jego niespodziewany powrót do Ameryki wprawia całą rodzinę w stan niepokoju.

Reżyser:Jim Sheridan
Scenariusz:David Benioff
Muzyka:Thomas Newman
Zdjęcia:Frederick Elmes
Montaż:Jay Cassidy
Obsada:Natalie Portman, Tobey Maguire, Jake Gyllenhaal, Bailee Madison, Taylor Geare, Patrick Flueger
Nagrody:Najlepszy reżyser / Best Director – IFTA (2010); Najlepszy aktor w dramacie, Najlepsza piosenka – nominacja do Złotego Globu / Best Actor in a Drama, Best Song – nomination for Golden Globe (2010)