„Trzeba znaleźć światło w mroku” — spotkanie z reżyserką Dovilė Šarutytė. W piątek 1 lipca odbyła się projekcja jednego z filmów biorących udział w konkursie On Air — „A Feature Film About Life” w reżyserii Dovilė Šarutytė. Podczas spotkania po seansie reżyserka opowiedziała widzom, jak przebiegał proces tworzenia filmu opartego na doświadczeniu straty i żałoby. Więcej »

„Bo we mnie jest seks”, czyli herstoria Kaliny Jędrusik. „Bo we mnie jest seks” to film stworzony przez kobiety i opowiadający o kobietach. Reżyserka Katarzyna Klimkiewicz, zdecydowała się na opowiedzenie historii Kaliny Jędrusik w niecodzienny i nieszablonowy sposób, bawiąc się estetyką i wrażliwością lat 60. Więcej »

„Czy wszystko OK?” — spotkanie z reżyserem Konradem Aksinowiczem. Czy wszystko OK? — To było pierwsze pytanie, które padło podczas spotkania z reżyserem „Powrotu do tamtych dni” Konradem Aksinowiczem. Zadał je reżyser do milczącej tuż po seansie publiczności. Więcej »

Erratum

Erratum · reż. Marek Lechki
Polska 2010, 90’

Pokazy

25/06, 17:30 · Kino Centrum

30/06, 17:00 · Baj Pomorski – sala B

01/07, 21:00 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Gdyby można było cofnąć czas i zacząć od nowa...

Żona, syn, dobra posada w biurze rachunkowym — w życiu Michała (34 l.) wszystko jest poukładane. Pewnego dnia odwiedza swoje rodzinne miasto, żeby załatwić sprawę, o którą prosi go szef. Ma odebrać sprowadzone ze Stanów auto i od razu wracać. Sprawy przybierają jednak inny obrót... Michał musi pozostać kilka dni dłużej w miejscu, z którego kiedyś tak bardzo chciał uciec. Powracają wspomnienia, kumple z  zespołu, marzenia... Natrafia również na znajome miejsca, o których dawno zapomniał i zdarzenia z przeszłości, które zmieniły jego życie. A może są rzeczy, które można jeszcze odwrócić?

Reżyser:Marek Lechki
Scenariusz:Marek Lechki
Muzyka:Bartek Straburzyński
Zdjęcia:Przemysław Kamiński
Montaż:Robert Mańkowski
Obsada:Tomasz Kot, Ryszard Kotys, Tomasz Radawiec, Janusz Michałowski, Kalina Kunkiewicz, Jerzy Rogalski
Nagrody:Nagroda za debiut reżyserski – XXXV FPFF (Gdynia, 2010) / Award for Director’s Debut – PFF Gdynia (2010); Nagroda Główna w Konkursie „1-2” Warszawski Festiwal Filmowy (2010) / Main Prize in the ”1-2” Competition at the Warsaw Film Festival (2010); Nagroda za scenariusz – MFF Saloniki / Award for Screenplay – IFF Thessaloniki (2010); Nagroda FIPRESCI – MFF Montevideo / FIPRESCI Award – IFF in Montevideo (2011)

Marek Lechki (ur. 1975) reżyser i scenarzysta. Po maturze dwa lata spędził we wrocławskim studium kształcenia animatorów kultury i bibliotekarzy, na specjalności filmowej. Tam zdobywał wiedzę w dziedzinie historii i teorii filmu, co zaowocowało pierwszymi etiudami i drobnymi formami dokumentalnymi, nagradzanymi sporadycznie na festiwalach kina nieprofesjonalnego. W 2002 roku ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Również w 2002 roku nakręcił wielokrotnie nagradzany film Moje miasto.