Nowe Kino Fińskie. Powiew świeżości ubranej w niebagatelny humor, wymieszany z odrobiną smutku czy groteski, wyróżniania kinematografię fińską, zarówno tę najnowszą, jak i tę doskonale już znaną. Ponownie festiwal przybliży to co nowe, i warte szczególnej uwagi, i przede wszystkim wyróżniające w kinie fińskim. Więcej »

Nagroda Prezydenta Miasta Torunia FLISAK Tofifest dla Adrianny Biedrzyńskiej i Katarzyny Trzaski. Najstarszą nagrodę MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Więcej »

Must See Must Be. Pasmo MUST SEE MUST BE jest kondensacją filmów, które prezentowane były na najważniejszych międzynarodowych festiwalach, a które w obfitości filmowych produkcji, mogły umknąć nawet najbardziej wnikliwym kinomaniakom. Więcej »

Erratum

Erratum · reż. Marek Lechki
Polska 2010, 90’

Pokazy

25/06, 17:30 · Kino Centrum

30/06, 17:00 · Baj Pomorski – sala B

01/07, 21:00 · Baj Pomorski – sala A

Trailer

Gdyby można było cofnąć czas i zacząć od nowa...

Żona, syn, dobra posada w biurze rachunkowym — w życiu Michała (34 l.) wszystko jest poukładane. Pewnego dnia odwiedza swoje rodzinne miasto, żeby załatwić sprawę, o którą prosi go szef. Ma odebrać sprowadzone ze Stanów auto i od razu wracać. Sprawy przybierają jednak inny obrót... Michał musi pozostać kilka dni dłużej w miejscu, z którego kiedyś tak bardzo chciał uciec. Powracają wspomnienia, kumple z  zespołu, marzenia... Natrafia również na znajome miejsca, o których dawno zapomniał i zdarzenia z przeszłości, które zmieniły jego życie. A może są rzeczy, które można jeszcze odwrócić?

Reżyser:Marek Lechki
Scenariusz:Marek Lechki
Muzyka:Bartek Straburzyński
Zdjęcia:Przemysław Kamiński
Montaż:Robert Mańkowski
Obsada:Tomasz Kot, Ryszard Kotys, Tomasz Radawiec, Janusz Michałowski, Kalina Kunkiewicz, Jerzy Rogalski
Nagrody:Nagroda za debiut reżyserski – XXXV FPFF (Gdynia, 2010) / Award for Director’s Debut – PFF Gdynia (2010); Nagroda Główna w Konkursie „1-2” Warszawski Festiwal Filmowy (2010) / Main Prize in the ”1-2” Competition at the Warsaw Film Festival (2010); Nagroda za scenariusz – MFF Saloniki / Award for Screenplay – IFF Thessaloniki (2010); Nagroda FIPRESCI – MFF Montevideo / FIPRESCI Award – IFF in Montevideo (2011)

Marek Lechki (ur. 1975) reżyser i scenarzysta. Po maturze dwa lata spędził we wrocławskim studium kształcenia animatorów kultury i bibliotekarzy, na specjalności filmowej. Tam zdobywał wiedzę w dziedzinie historii i teorii filmu, co zaowocowało pierwszymi etiudami i drobnymi formami dokumentalnymi, nagradzanymi sporadycznie na festiwalach kina nieprofesjonalnego. W 2002 roku ukończył Wydział Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Również w 2002 roku nakręcił wielokrotnie nagradzany film Moje miasto.