X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Podróż ze zwierzętami domowymi

Puteshestvie s domashnimi zhivotnymi · reż. Vera Storozheva
Rosja 2007, 97’

Pokazy

26/10, 11:00 · Od Nowa – nowa scena

Natalia mieszka na stacji niedaleko torów kolejowych. Codziennie doi krowę a jej mąż, sprzedaje mleko pasażerom z przejeżdżających obok pociągów. Zabrał Natalię z domu dziecka, gdy miała 16 lat. Od tego czasu jej życie kręci się wokół domu, chlewu i pociągów, które przejeżdżają pod jej oknami bez zasłon, do jakieś nieznanego, zupełnie innego świata.. Natalia nie kocha męża, ale nie może wyobrazić sobie swojego życia bez niego. Taka sytuacja trwa do czasu kiedy pewnego dnia ten umiera na zawał serca. Kobieta uczy się żyć samodzielnie. W jej domu zaczyna grać muzyka, pojawia się pies Koszczej, koza Berta, lustro i kierowca — Siergiej. Natalia nie chce jednak utracić świeżo odzyskanej wolności i wybiera się w podróż...

Reżyser:Vera Storozheva
Scenariusz:Arkadi Krasilshchikov
Muzyka:Ilya Shipilov
Zdjęcia:Oleg Lukichev
Obsada:Xenia Kutepova, Dmitri Dyuzhev, Yevgeny Knyazev
Nagrody:Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik / Sputnik Russian Film Festival – Nagroda Publiczności / Audience Award (2008); Cottbus Film Festival – Nagroda Jury, Nagroda Don Kichota, Nagroda FIPRESCI / Jury Prize, Don Quijote Award, FIPRESCI Award (2007)

Vera Storozheva urodziła się w 1958 w Troicku. Jest aktorką i reżyserką. W 1983 roku ukończyła studia na Moskiewskim Państwowym Instytucie Kultury, a w 1993 roku — scenopisarstwo i reżyserię w pracowni Aleksandra Mitta. Największy rozgłos przyniósł jej film Podróż ze zwierzętami domowymi.

Filmografia:

  • 2012 – Moy paren — Angel
  • 2010 – Moskwo, kocham Cię! / Moskva, ya lyublyu tebya!
  • 2009 – Niedługo wiosna / Skoro vesna
  • 2007 – Podróż ze zwierzętami domowymi / Travelling with Pets
  • 2002 – Niebo. Samolot. Dziewczyna / Sky. Plane. Girl.

Program 2013

Google Translate