X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Żyła sobie baba

Zhila-byla odna baba · reż. Andrey Smirnov
Rosja 2011, 150’

Pokazy

21/10, 17:00 · Kino Centrum

Lata 1909–1921 — rosyjska wioska przeżywa ciężkie chwile: wojnę światową, rewolucję, wojnę ojczyźnianą. Film opowiada historię „Baby”, zupełnie przeciętnej, wiejskiej dziewczyny. Przez pryzmat jej życia i miłości zostają ukazane losy państwa i krwawe karty historii. Dzięki niej poznajemy również skomplikowane relacje międzyludzkie panujące w wiosce, niepisane reguły, które definiują tę społeczność.

Żyła sobie baba to epicki film o historii Rosji. Spotykamy się w nim z niespotykaną bezwzględnością i bestialstwem rewolucjonistów... Gwałt nie zna granic, nie ma granic także cierpienie. Film ukazuje pasmo krwawych przeżyć. Zło skacze bohaterom do gardła, nie pozostawiając żadnych złudzeń.

Reżyser:Andrey Smirnov
Scenariusz:Andrey Smirnov
Zdjęcia:Nikolai Ivasiv, Yuri Shajgardanov
Montaż:Anna Mass
Obsada:Darya Yekamasova, Vladislav Abashin, Maksim Averin, Aleksey Serebryakov, Aleksei Shevchenkov
Nagrody:Festiwal Filmów Rosyjskich Sputnik / Sputnik Russian Film Festival – Trzecie miejsce / Third place (2012)

Andriej Smirnow urodził się w Moskwie, w 1941 roku. W 1962 roku ukończył wydział reżyserii na Wszechrosyjskim Państwowym Instytucie Kinematografii (w pracowni Michaiła Romma). Za swoje filmy Smirnow zdobył cały szereg nagród, zarówno na festiwalach zagranicznych, jak i krajowych.

Filmografia:

  • 2011 – Żyła sobie baba / Zhila-byla odna baba
  • 1979 – Faith and Fidelity / Veroy i pravdoy
  • 1975 – Jesień / Autumn
  • 1971 – Dworzec białoruski / Belorussian Station

Program 2013

Google Translate