X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Dobre chęci

Din dragoste cu cele mai bune intentii · reż. Adrian Sitaru
Rumunia, Węgry 2011, 105’

Pokazy

26/10, 22:00 · Kino Centrum

Trzydziestoparoletni Alex to dosyć neurotyczna postać. Jest mocno związany z matką i kiedy ta trafia do szpitala, jego życie nagle wymyka się spod kontroli. Szpital wydaje mu się groteskowym zoo, pełnym przedziwnych postaci i nieoczekiwanych wydarzeń. Próbując odnaleźć się w nowej sytuacji, otoczony ludźmi pełnymi dobrych rad, Alex powoli popada w paranoję. Gdy jego matka z każdą chwilą czuje się lepiej, on popełnia coraz to nowe błędy, u których podstaw leżą jak najlepsze chęci...

Film Adriana Sitaru powstał w oparciu o jego osobiste doświadczenia, choć nie brakuje w nim scen surrealistycznych i pełnych absurdu.

Reżyser:Adrian Sitaru
Scenariusz:Adrian Sitaru
Zdjęcia:Adrian Silisteanu
Montaż:Andrei Gorgan
Obsada:Bogdan Dumitrache, Aura Calarasu, Magda Catone, Orsolya Toth
Nagrody:MFF w Locarno / Locarno IFF – Srebry Lampart: Najlepszy Aktor, Najlepszy Reżyser / Silver Leopard: Best Actor, Best Director (2011)

Adrian Sitaru urodził się w miejscowości Deva (Ruminia) w 1971 roku. Jest reżyserem filmowym, producentem i aktorem. Studiował reżyserię filmową na uczelni w Bukareszcie, co zaowocowało powstaniem filmu krótkometrażowego Fale (2007). Jego debiutem pełnometrażowym był Piknik (2008), który pokazywano na festiwalach w Wenecji i Toronto. Za ten film Sitaru otrzymał nagrody na festiwalach w Palm Springs, Salonikach, Mons, Buenos Aires i Estoril. W roku 2009 zrealizował dwa kolejne filmy krótkometrażowe: Lord (2009) i Klatkę (2010). Nakręcił także kilka filmów telewizyjnych dla państwowej telewizji węgierskiej. Dobre chęci to jego drugi film pełnometrażowy, za który otrzymał nagrody w kategorii Najlepszy reżyser na MFF w Locarno.

Filmografia:

  • 2013 – Domestic
  • 2011 – Dobre chęci / Best Intentions
  • 2008 – Hooked

Program 2013

Google Translate