X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Miesiąc w Tajlandii

O luna in Thailanda · reż. Paul Negoescu
Rumunia 2012, 84’

Pokazy

26/10, 18:00 · Od Nowa – nowa scena

Radu i Adina, para młodych absolwentów uniwersytetu, właśnie skończyła uprawiać seks i jest gotowa na celebrację Nowego Roku. Dziewczyna jest piekielnie zakochana w swoim chłopaku i nie może się doczekać dnia, w którym się do niego przeprowadzi. On ma jednak kilka wątpliwości na temat ich związku. W trakcie robienia zakupów w supermarkecie wpada na swoją byłą dziewczynę — Nadię i jego niechęć do Adiny zaczyna być namacalnie wyczuwana...

Reżyser:Paul Negoescu
Scenariusz:Vlad Trandafir, Paul Negoescu
Muzyka:Codrin Lazar
Zdjęcia:Andrei Butica
Montaż:Alex Radu
Obsada:Andrei Mateiu, Ioana Anastasia Anton, Sinziana Nicola, Tudor Aaron Istodor, Raluca Aprodu
Nagrody:MFF w Sofii / Sofia IFF – Nagroda FIPRESCI / FIPRESCI Prize (2011)

Paul Negoescu to urodzony w 1984 roku scenarzysta i reżyser filmowy. Ukończył Państwowy Instytut Sztuki Teatralnej i Filmowej im. I.L. Caragiale w Bukareszcie. Jego krótkometrażowy Horyzont pokazywano w ramach tegorocznej sekcji Semaine de la Critique na MFF w Cannes; Derby wyświetlano w ramach sekcji filmów krótkometrażowych na Berlinale i w 2011 r. nominowano do Europejskiej Nagrody Filmowej; w 2009 r. otrzymał nominację za Remont, w tej samej kategorii. Negoescu jest także producentem i dyrektorem artystycznym festiwalu filmowego Timishort.

Program 2013

Google Translate