X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Rocker

Rocker · reż. Marian Crişan
Francja, Niemcy, Rumunia 2012, 91’

Pokazy

22/10, 17:30 · Od Nowa – nowa scena

Wiktor to dobiegający czterdziestki muzyk rockowy, który jest gotów zrobić wszystko dla swojego syna-narkomana. W ramach wsparcia dla syna jego anonimowy zespół rockowy przygotowuje koncert w większym mieście. W międzyczasie Wiktor pracuje nad odbudową swojej rodziny. Problem w tym, że chaos w jego życiu prywatnym szybko go przytłacza... Niewykluczone, że jedyne, co mu pozostało, to muzyka rockowa...

Tak ujął to reżyser filmu: „Film mówi o relacji ojca z synem i o rodzicach, którzy zrobią wszystko dla swoich dzieci. Wiktor to ojciec, który znalazł się na krawędzi. Jego codzienność obraca się wyłącznie wokół syna. (...) W filmie idziemy za ojcem krok w krok, niczym w jakimś wewnętrznym labiryncie jego jaźni”.

Reżyser:Marian Crişan
Scenariusz:Marian Crişan
Zdjęcia:Tudor Mircea
Montaż:Tudor Pojoni
Obsada:Dan Chiorean, Alin State, Ionut Nicolae, Ofelia Popii, Crina Semnciuc
Nagrody:MFF w Wiesbaden / Wiesbaden FF – Specjalne Wyróżnienie dla Dana Chioreana / Special Mention for Dan Chiorean (2013) MFF „Kino Pavasaris” / IFF “Kino Pavasaris” – Najlepszy Aktor / Best Actor (2013)

Marian Crişan urodził się w 1976 roku w Saloncie (Zachodnia Rumunia). W 1999 roku zdobył tytuł licencjata z reżyserii filmowej i telewizyjnej w szkole filmowej UNATC w Bukareszcie. Jest reżyserem filmów krótkometrażowych Family Portrait, Amateur i Megatron – ten ostatni zdobył Złotą Palmę dla Najlepszego filmu krótkometrażowego w czasie MFF w Cannes w 2008 roku. Morgen, jego debiut pełnometrażowy, wygrał w 2010 roku Specjalną Nagrodę Jury oraz Nagrodę dla Najlepszego Reżysera w czasie 63. edycji MFF w Locarno, a także oficjalnie reprezentował Rumunię w czasie 84. edycji rozdania Nagród Akademii.

Filmografia:

  • 2012 – Rocker
  • 2010 – Morgen

Program 2013

Google Translate