X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ślimaki i ludzie

Despre oameni si melci · reż. Tudor Giurgiu
Rumunia, Francja 2012, 100’

Pokazy

26/10, 13:30 · Kino Centrum

Jest 1992 rok, w rumuńskim miasteczku Muscel bankrutuje państwowa fabryka samochodów terenowych ARO. Fabrykę chcą kupić Francuzi i uruchomić w niej firmę puszkującą ślimaki, zatrzymując zaledwie trzystu pracowników. Lider zakładowego związku zawodowego, George, rozpaczliwie poszukuje pomysłu na ocalenie fabryki. Ma problemy z żoną i kochanką — sekretarką prezesa, która zakochuje się w jednym z francuskich inwestorów. Wpada na szalony pomysł... namawia tysiąc mężczyzn pracujących w fabryce, by oddali swoje nasienie do nowo otwartego banku spermy w Bukareszcie. Zdobyta w ten sposób kwota może pozwolić na wykupienie fabryki.

Reżyser:Tudor Giurgiu
Scenariusz:Ionuț Teianu
Muzyka:Vlaicu Golcea
Zdjęcia:Vivi Drăgan Vasile
Montaż:Nita Chivulescu
Obsada:Andi Vasluianu, Monica Bîrlădeanu, Dorel Vișan, Jean-François Stevenin, Robinson Stevenin
Nagrody:Warsaw Film Festival – Nagroda specjalna Jury / Special Jury Award (2012)

Tudor Giurgiu urodził się w rumuńskim mieście Kluż-Napoka, w 1972 roku. W 1994 roku ukończył Akademię Teatralno-Filmową w Bukareszcie. W latach 2005-2007 był prezesem państwowej telewizji rumuńskiej (TVR). Zajmował się także reżyserią klipów wideo oraz filmów dokumentalnych. Tudor Giurgiu jest właścicielem niezależnej wytwórni filmowej Librafilm oraz pomysłodawcą i dyrektorem MFF w Transylwanii.

Filmografia:

  • 2012 – Ślimaki i ludzie / Of Snails and Men
  • 2006 – Love sick – Niebezpieczne związki / Love Sick

Program 2013

Google Translate