X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Wszyscy w naszej rodzinie

Toată lumea din familia noastră · reż. Radu Jude
Rumunia, Holandia 2012, 107’

Pokazy

23/10, 13:30 · Kino Centrum

Marius to dobiegający czterdziestki rozwodnik. Ma pięcioletnią córkę, która mieszka z matką, jej nowym mężem i rodzicami, co jest sporym problemem dla Mariusa. Każda najmniejsza rzecz, jaką robi w życiu, służy tylko jednemu celowi: ziszczeniu się marzenia o wspólnej podróży z córeczką Sofią nad morze. Mimo tego, że odważnie mierzy się z narastającymi problemami, bohater stopniowo przegrywa bitwę za bitwą — z rodzicami, z dawną teściową, z byłą żoną Otilią, a także z jej nowym partnerem. Równowaga sił zostaje wreszcie zachwiana i każdy jest zmuszony wyłożyć karty na stół.

Reżyser:Radu Jude
Scenariusz:Radu Jude, Corina Sabau
Zdjęcia:Andrei Butică
Montaż:Cătălin Cristuţiu
Obsada:Şerban Pavlu, Sofia Nicolaescu, Gabriel Spahiu, Mihaela Sirbu, Tamara Buciuceanu-Botez
Nagrody:CinEast – Grand Prix (2012); MFF Art Film Fest / IFF Art Film Festval – Niebieski Anioł: Najlepszy Reżyser, Najlepsza Rola Męska / Blue Angel: Best Director, Best Male Performance (2012); MFF w Sarajewie / Sarajevo FF – Najlepszy Film / Best Film (2012)

Radu Jude urodził się w 1977 roku w Bukareszcie. W 2003 r. ukończył kierunek produkcji filmowej na Wydziale Mediów. Pracował jako asystent reżysera podczas kręcenia filmów pełnometrażowych w Rumunii, np. przy Amen autorstwa Costy-Gavrasa. Jest autorem filmów krótkometrażowych Wrestling (2003), The Black Sea (2004), The Tube with a Hat (2006), In the Morning i Alexandra (oba zrealizowano w 2008 r.), a także filmu pełnometrażowego Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie (2009) i Wszyscy w naszej rodzinie (2012).

Filmografia:

  • 2012 – Wszyscy w naszej rodzinie / Everybody in the family
  • 2009 – Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie / The Happiest Girl in the World

Program 2013

Google Translate