X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Stuck on Christmas

Captivi de Crăciun · reż. Iulia Rugină
Rumunia 2010, 40’

Pokazy

21/10, 21:00 · Od Nowa – duża scena

W czasie Wigilii na małej stacji kolejowej położonej w górach czworo ludzi oczekuje na pociąg, który utknął w zaspach setki kilometrów od nich. Cała czwórka jest sobie obca i każdy z nich musi jak najszybciej dotrzeć do swojego miejsca przeznaczenia. Mijają godziny i pociąg coraz bardziej się spóźnia. Wszyscy czworo, tj. Madalina, Cristi, Ozana i Alex wspólnie doświadczają uczucia absurdu, nadziei, złości i rozpaczy. Wszystko przez to, że przypadkowo utknęli na tej samej stacji. Nikt także nie wie, ile to jeszcze potrwa.

Reżyser:Iulia Rugină
Scenariusz:Ana Agopian, Oana Răsuceanu, Iulia Rugină
Zdjęcia:Ana Drăghici
Montaż:Maria-Florentina Zaharia
Obsada:Mădălina Ghițescu, Ozana Oancea, Cristian Popa, Bogdan Dumitrache

Iulia Rugină urodziła się w Bukareszcie, w 1982 roku. Studiowała reżyserię filmową na Państwowym Uniwersytecie Sztuki Teatralnej i Filmowej im. I.L. Caragiale w Bukareszcie, gdzie w czasie 4 lat studiów napisała i nakręciła cztery filmy krótkometrażowe. Jest studenckie filmy pokazywano na międzynarodowych festiwalach filmowych w Cannes, Oberhausen, Sarajewie, Monachium, Brukseli i w Seulu. Na tej samej uczelni zakończyła niedawno naukę jako magister reżyserii filmowej. W ramach projektu magisterskiego zrealizowała Captivi de Crăciun.

Filmografia:

  • 2013 – Love Building

Program 2013

Google Translate