X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Lampa z kapturkiem

Lampa cu căciulă · reż. Radu Jude
Rumunia 2006, 23’

Pokazy

23/10, 11:00 · Od Nowa – duża scena

Są miejsca, gdzie telewizor jest jedynym oknem na świat i rozrywką. Pewnego ranka, Marian, 7-letni chłopiec z ubogiej, rumuńskiej wioski budzi ojca i nalega, aby rozpocząć wyprawę do miasta w celu naprawy telewizora... Lampa z kapturkiem to film o relacji ojca i syna i o znaczeniu drobnych rzeczy w życiu...

Reżyser:Radu Jude
Scenariusz:Florin Lăzărescu
Zdjęcia:Marius Panduru
Montaż:Cătălin Cristuţiu
Obsada:Gabriel Spahiu, Marian Bratu, Natalia Calin, Alexandru Georgescu
Nagrody:Sundance – Najlepszy krótkometrażowy film zagraniczny / Best Foreign Short Film (2007); TOFIFEST – Nagroda Specjalna Jury: Międzynarodowy Konkurs na Najlepszy Fabularny Film Krótkometrażowy / Special Award of the Jury: International Competition for Best Foreign Short Film (2007)

Radu Jude urodził się w 1977 roku w Bukareszcie. W 2003 r. ukończył kierunek produkcji filmowej na Wydziale Mediów. Pracował jako asystent reżysera podczas kręcenia filmów pełnometrażowych w Rumunii, np. przy Amen autorstwa Costy-Gavrasa. Jest autorem filmów krótkometrażowych Wrestling (2003), The Black Sea (2004), The Tube with a Hat (2006), In the Morning i Alexandra (oba zrealizowano w 2008 r.), a także filmu pełnometrażowego Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie (2009) i Wszyscy w naszej rodzinie (2012).

Filmografia:

  • 2012 – Wszyscy w naszej rodzinie / Everybody in the family
  • 2009 – Najszczęśliwsza dziewczyna na świecie / The Happiest Girl in the World

Program 2013

Google Translate