X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Superman, Spiderman lub Batman

Superman, Spiderman or Batman · reż. Tudor Giurgiu
Rumunia 2011, 11’

Pokazy

23/10, 11:00 · Od Nowa – duża scena

5-letni Aron wraz z tatą jedzie do szpitala. Do plastikowej torby pakuje w sekrecie przed tatą niespodziankę dla mamy. Podczas drogi zastanawiają się którym ze superbohaterów chłopiec mógłby być — Supermanem, a może Spidermanem? Okazuje się, że nadprzyrodzone moce chciałby wykorzystać tylko w jednym celu... Superman, Spiderman lub Batman to opowieść, która poruszy każdego.

Reżyser:Tudor Giurgiu
Scenariusz:Doru Lupeanu
Zdjęcia:Adrian Silişteanu
Montaż:Eugen Kelemen
Obsada:Zsolt Bogdán, Aaron Şerban, Adriana Bailescu, Ovidiu Crisan
Nagrody:Międzynarodowy Festiwal Filmów Krótkometrażowych KALIBER35 w Monachium / KALIBER35 Munich ISFF – Nagroda za najlepszy film krótkometrażowy / Best Short Movie Award (2012); Europejska Akademia Filmowa / European Film Academy – Najlepszy film krótkometrażowy / The Best Short Film (2012)

Tudor Giurgiu urodził się w rumuńskim mieście Kluż-Napoka, w 1972 roku. W 1994 roku ukończył Akademię Teatralno-Filmową w Bukareszcie. W latach 2005-2007 był prezesem państwowej telewizji rumuńskiej (TVR). Zajmował się także reżyserią klipów wideo oraz filmów dokumentalnych. Tudor Giurgiu jest właścicielem niezależnej wytwórni filmowej Librafilm oraz pomysłodawcą i dyrektorem MFF w Transylwanii.

Filmografia:

  • 2012 – Ślimaki i ludzie / Of Snails and Men
  • 2006 – Love sick – Niebezpieczne związki / Love Sick

Program 2013

Google Translate