X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Pułapka na kraby

El vuelco del cangrejo · reż. Oscar Ruíz Navia
Kolumbia 2009, 95’

Pokazy

22/10, 11:00 · Od Nowa – duża scena

La Barra, mała wioska, zagubiona na granicy między brzegiem oceanu a ścianą dżungli. Przestrzeń wypełnia cisza, dla której kontrapunktem jest szum fal, śpiew ptaków i bzyczenie owadów. Jednak ta naturalna bariera nie jest w stanie odgrodzić wioski, zamieszkałej przez ciemnoskórych mieszkańców, od świata zewnętrznego, powoli wkraczającego w jej spokojne życie. Właśnie tu trafia Daniel, biały mężczyzna, uciekający przed światem i dotychczasowym życiem.

Pułapka na kraby opowiada o spotkaniu dwóch odrębnych rzeczywistości, tradycji i nowoczesności, o konfliktach rodzących się na gruncie braku porozumienia i otwartości na inność.

Reżyser:Oscar Ruíz Navia
Scenariusz:Oscar Ruiz Navia
Muzyka:Gualajo (Palenque Records)
Zdjęcia:Sofia Oggioni, Andrés Pineda
Montaż:Felipe Guerrero
Obsada:Arnobio Salazar Rivas, Rodrigo Vélez, Jaime Andres Castaño, Yisela Álvarez, Karent Hinestroza
Nagrody:Berlinale – Nagroda FIPRESCI / FIPRESCI Prize (2010); BAFICI – Wyróżnienie Specjalne Jury / Special Jury Mention (2010)

Oscar Ruíz Navia urodził się w kolumbisjim mieście Cali, w 1982 r. Ukończył komunikację społeczną i dziennikarstwo na Universidad del Valle w 2005 roku. Pracował jako koordynator w Movie-Club Cinema d’Autor. W 2006 r. założył firmę Contravia Films, która zajęła się produkcją kilku nagradzanych filmów krótkometrażowych oraz jego pełnometrażowych projektów filmowych.

Filmografia:

  • 2013 – Solecito
  • 2009 – Pułapka na kraby / Crab Trap

Program 2013

Google Translate