X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Frances Ha

Frances Ha · reż. Noah Baumbach
USA 2012, 86’

Pokazy

24/10, 12:45 · Od Nowa – nowa scena

Frances (Greta Gerwig) to 27-latka, która mieszka w nowojorskiej dzielnicy Brooklyn, ale nie ma w zasadzie własnego lokum. Frances jest praktykantką w szkole tańca, ale w sumie nie jest tancerką. Jej najlepszą przyjaciółką jest Sophie, ale obie już od dawna ze sobą nie rozmawiają. Frances chce spełniać swoje marzenia — bez opamiętania, nawet wtedy, gdy maleją szanse na ich urzeczywistnienie. Frances pragnie o wiele więcej, niż faktycznie posiada, ale przeżywa swoje życie w poczuciu niewytłumaczalnej radości i lekkości bytu. Frances Ha to nowoczesna, komediowa baśń autorstwa Noah Baumbacha, w której zanurzymy się w atmosferę Nowego Jorku i przyjrzymy przyjaźniom, klasom, ambicjom, porażkom i odkupieniu. Ta urocza, zrealizowana niezależnie komedia, która wymyka się klasyfikacjom, fantastycznie nakręcona w czerni i bieli, może być również odczytana jako swego rodzaju historia miłosna.

Reżyser:Noah Baumbach
Scenariusz:Greta Gerwig, Noah Baumbach
Muzyka:George Drakoulias
Zdjęcia:Sam Levy
Montaż:Jennifer Lame
Obsada:Greta Gerwig, Mickey Sumner, Adam Driver, Michael Zegen, Patrick Heusinger, Michael Esper

Noah Baumbach urodził się w Nowym Jorku, w 1969 roku. Jest niezależnym scenarzystą, reżyserem i twórcą filmowym. Baumbach zadebiutował jako scenarzysta i reżyser w wieku 26 lat filmem Kicking and Screaming (1995). Następnie napisał scenariusze i wyreżyserował kolejne filmy: Zazdrośnik (1997), Walka żywiołów (2005) i Margot jedzie na ślub (2007). W marcu 2010 r. na ekrany wszedł jego kolejny film, Greenberg, za który otrzymał nominację do Złotego Niedźwiedzia. Noah Baumbach publikuje także krótkie opowiastki humorystyczne w rubryce „Shouts and Murmurs” gazety „The New Yorker”.

Filmografia:

  • 2012 – Frances Ha
  • 2010 – Greenberg
  • 2007 – Margot jedzie na ślub / Margot at the Wedding
  • 2005 – Walka żywiołów / The Squid and the Whale
  • 1997 – Zazdrośnik / Mr. Jealousy

Program 2013

Google Translate