X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

In Bloom

Grzeli nateli dgeebi · reż. Nana Ekvtimishvili, Simon Gross
Niemcy, Francja, Gruzja 2013, 102’

Pokazy

26/10, 15:30 · Od Nowa – nowa scena

We wczesnych latach 90. Tbilisi przekształca się w stolicę Gruzji — nowego, niezależnego państwa, które powstało po rozpadzie Związku Radzieckiego. Kraj natychmiast staje w obliczu problemów społecznych: fali przemocy, wojny toczącej się na wybrzeżu Morza Czarnego (o sporne terytorium Abchazji) oraz samozwańczo wymierzanej sprawiedliwości. Jednak dla dwóch czternastolatek, Eki i Natii, nierozłącznych przyjaciółek, życie dopiero się zaczyna. Toczy się ono na ulicy, w szkole, w czasie spotkań z przyjaciółmi czy ze starszą siostrą. Eka dorasta bez ojca i buntuje się przeciwko zatroskanej matce i starszej siostrze. Z kolei ojciec Natii to alkoholik, który terroryzuje całą rodzinę. Dla obu rozkwitających dziewcząt życie toczy się dalej, mimo że poznały już smak męskiej dominacji, zbyt wcześnie zawartego małżeństwa i miłości pozbawionej złudzeń.

Reżyser:Nana Ekvtimishvili, Simon Gross
Scenariusz:Nana Ekvtimishvili
Zdjęcia:Oleg Mutu
Montaż:Stefan Stabenow
Obsada:Lika Babluani, Mariam Bokeria, Zurab Gogaladze, Data Zakareishvili, Ana Nijaradze

Nana Ekvtimishvili studiowała sztuki dramatyczne i scenopisarstwo w niemieckiej szkole filmowej w poczdamskim studiu Babelsberg. Początkowo pisała prozę i scenariusze, a w 2011 r. wyreżyserowała film krótkometrażowy Czekając na mamę. Założyła także własną firmę producencką POLARE FILM.

Simon Gross studiował reżyserię filmową w szkole filmowej w Monachium. Po nakręceniu kilku filmów krótkometrażowych zadebiutował jako reżyser obrazem Fata Morgana, pierwszym filmem pełnometrażowym, który powstał w 2006 r. w Maroku. Założył własne firmy producenckie w Niemczech i w Gruzji.

Filmografia:

  • 2013 – In Bloom
  • 2006 – Fata Morgana (reż. Simon Gross)

Program 2013

Google Translate