X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Bejbi blues

Baby Blues · reż. Katarzyna Rosłaniec
Polska 2012, 105’

Pokazy

22/10, 15:15 · Od Nowa – nowa scena

17-letnia Natalia urodziła dziecko. Ale to wcale nie była „wpadka” — Natalia ciążę zaplanowała. Razem ze swoim chłopakiem Kubą próbują podołać obowiązkom rodziców, choć sami jeszcze na dobre nie dorośli... Natalia chciała mieć dziecko, bo fajnie jest mieć dziecko. Wszystkie młode gwiazdy jak Britney Spears czy Nicole Richie mają dzieci. Ale dlaczego tak naprawdę zdecydowała się na macierzyństwo w tak młodym wieku? Może odpowiedź kryje się w tym co piszą nastolatki na internetowych forach? Chcą mieć dziecko, żeby w końcu ktoś je naprawdę kochał, żeby same miały kogoś do kochania.

Bejbi blues to odważny, prawdziwy, wstrząsający, ale lekko humorystyczy portret pokolenia młodych Polaków — generacji facebooka, smsów, blogów i fast foodów.

Reżyser:Katarzyna Rosłaniec
Scenariusz:Katarzyna Rosłaniec
Zdjęcia:Jens Ramborg
Montaż:Bartosz Pietras, Jacek Drosio
Obsada:Magdalena Berus, Nikodem Rozbicki, Klaudia Bułka, Magdalena Boczarska, Renata Dancewicz, Katarzyna Figura, Jan Frycz, Mateusz Kościukiewicz
Nagrody:Berlinale – Kryształowy Niedźwiedź: Nagroda Jury Młodych Generacji 14 plus / Crystal Bear: the Best Feature Film in the 14 plus section of the Generation Competition – najlepszy film pełnometrażowy (2013); FPFF w Gdyni / Gdynia Film Festival – Nagroda Specjalna Jury, Najlepszy debiut aktorski, Najlepsze kostiumy / Special Prize of the Jury, Best Actor’s Debut, Best Costumes (2013)

Katarzyna Rosłaniec urodziła się w 1980 roku w Malborku. Jest reżyserką i scenarzystką, absolwentką ekonomii na Uniwersytecie Gdańskim i reżyserii w Warszawskiej Szkole Filmowej oraz kursu fabularnego w Szkole Wajdy. Jej debiutancką fabułę Galerianki nagrodzono m.in. na festiwalach w Cottbus, Gdyni, Koszalinie, Seulu, Walencji, Zittau i Zlinie.

Filmografia:

  • 2012 – Bejbi blues / Baby Blues
  • 2010 – Galerianki / Mall girls

Program 2013

Google Translate