X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Drogówka

Traffic Department · reż. Wojciech Smarzowski
Polska 2013, 118’

Pokazy

23/10, 19:15 · Od Nowa – nowa scena

Drogówka, to wg słów reżysera „barwna opowieść o współczesnej Warszawie. Subiektywny, pulsujący światłami drogowymi, kierunkowskazami i policyjnym kogutem portret miasta. To film o głupocie kierowców, o absurdalnych przepisach drogowych, o korkach ulicznych, autostradach na papierze i dziurawych jezdniach w rzeczywistości. O tym, że jeśli są ci, którzy biorą, muszą być i ci, którzy dają. Pojawia się refleksja o delikatnej różnicy między łapówką a dowodem wdzięczności. (...)”. Fabuła obejmuje wypadki rozgrywające się podczas jednego tygodnia. Grupa bohaterów to siedmiu kolegów, których łączą praca zawodowa i wspólne pasje i interesy. Równie ważny będzie wątek kryminalny — przypowieść o korupcji, która wedle słów samego reżysera rozpoczyna się na tylnym siedzeniu radiowozu, a kończy... w Brukseli.

Film współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Reżyser:Wojciech Smarzowski
Scenariusz:Wojciech Smarzowski
Muzyka:Mikołaj Trzaska
Zdjęcia:Piotr Sobociński jr, PSC
Montaż:Paweł Laskowski, PSM
Obsada:Bartłomiej Topa, Arkadiusz Jakubik, Julia Kijowska, Eryk Lubos, Jacek Braciak, Marcin Dorociński, Robert Wabich, Agata Kulesza, Marian Dziędziel, Izabela Kuna
Produkcja:Film it. Koproducja / Co-production: Agora SA, Telekomunikacja Polska, Canal+ Cyfrowy
Dystrybucja:Next Film
Nagrody:Polska Akademia Filmowa / Polish Film Academy – Orły: Najlepszy Scenariusz, Najlepsza drugoplanowa rola męska / Eagles: Best Screenplay, Best Supporting Male Character (2013); FPFF w Gdyni / Gdynia Film Festival – Najlepszy montaż / Best Editing (2013)

Wojciech Smarzowski — urodził się w 1963 roku. Ukończył Wydział Operatorski PWSFTviT w Łodzi. Studiował również filmoznawstwo na UJ. Jest autorem reklam, teledysków, seriali, a także filmów dokumentalnych.

Filmografia:

  • 2013 – Drogówka / Traffic Department
  • 2012 – Róża / Rose
  • 2009 – Dom zły / The Dark House
  • 2004 – Wesele / The Wedding
  • 1998 – Małżowina / Shell Auricle

Program 2013

Google Translate