X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Miłość. Film Sławomira Fabickiego

Loving. Film by Sławomir Fabicki · reż. Sławomir Fabicki
Polska 2012, 105’

Pokazy

27/10, 11:00 · Od Nowa – nowa scena

Miłość — filmowa historia skomplikowanej relacji małżeńskiej trzydziestolatków, którym pozornie nie brakuje niczego do szczęścia. Maria odnosi sukcesy zawodowe, pracując w ratuszu, Tomek również spełnia się w swojej pracy. Wspólnie urządzają mieszkanie, spodziewają się dziecka. Wydaje się, że nic nie jest w stanie zburzyć ich związku. Maria jednak zataja pewne wstrząsające wydarzenie, które zmienia nie tylko ją, ale także ich związek. Miłość tych dwojga zostaje poddana długotrwałej próbie... Są zagubieni i coraz bardziej oddalają się od siebie. Jak wiele są w stanie wytrzymać i co teraz oznacza dla nich słowo „kochać?”.

Reżyser:Sławomir Fabicki
Scenariusz:Marek Pruchniewski, Sławomir Fabicki
Zdjęcia:Piotr Szczepański
Montaż:Maciej Pawliński
Obsada:Marcin Dorociński, Julia Kijowska, Adam Woronowicz, Agata Kulesza, Dorota Kolak
Nagrody:MFF Saloniki / Thessaloniki IFF – Nagroda za główną rolę kobiecą / Main Female Character Award (2012); MFF Tbilisi / Tbilisi IFF – Nagroda Główna „Złoty Prometeusz” dla najlepszego filmu / Golden Prometheus (Main Prize) for the Best Film (2013); EFF Lecce – Nagroda Główna „Złote Drzewko Oliwne” / Golden Olive Tree (Main Prize) (2013)

Sławomir Fabicki – ur. w 1970 r. w Warszawie polski reżyser, scenarzysta i członek Europejskiej Akademii Filmowej. W 1995 roku ukończył Studium Scenariuszowe PWSFTviT w Łodzi, a w 2002 roku Wydział Reżyserii na tej uczelni. Wyreżyserował m.in. wielokrotnie nagradzaną i nominowaną do Oscara etiudę Męska sprawa (2001) i film fabularny Z odzysku (2006). Jest także reżyserem spektakli telewizyjnych i reklam społecznych: m.in. w kampanii „Dzieciństwo bez przemocy”.

Filmografia:

  • 2012 – Miłość / Loving
  • 2006 – Z odzysku / Retrieval
  • 2001 – Męska sprawa / A Man Thing

Program 2013

Google Translate