X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nieulotne

Lasting Moments · reż. Jacek Borcuch
Polska, Hiszpania 2012, 93’

Pokazy

23/10, 11:30 · Kino Centrum

Pulsująca emocjami historia miłości Michała i Kariny, pary polskich studentów, którzy poznają się i zakochują, podczas wakacyjnej pracy — winobrania w słonecznej Hiszpanii. Beztroski wakacyjny romans zostaje przerwany przez dramatyczne wydarzenie, które na zawsze odmieni życie bohaterów.

Jak mówi reżyser o swoim filmie: „Nieulotne to współczesna próba przyjrzenia się kondycji ludzkiej w skali mikro. Oczami młodych ludzi obserwujemy powolny rozkład ich pozornie uporządkowanego świata”.

Reżyser:Jacek Borcuch
Scenariusz:Jacek Borcuch
Muzyka:Daniel Bloom
Zdjęcia:Michał Englert
Montaż:Beata Walentowska
Obsada:Magdalena Berus, Jakub Gierszał, Andrzej Chyra, Joanna Kulig, Ángela Molina
Nagrody:Sundance FF / Sundance IFF – Najlepsze zdjęcia w dramacie zagranicznym / Cinematography Award in the World Cinema Competition (2013); Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego „Off Plus Camera” / Off Plus Camera International Festival of Independent Cinema – Nagroda dla najlepszej aktorki w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych / Best Actress Award in the Polish Feature Film Competition (2013)

Jacek Borcuch urodził się w 1970 roku w Kwidzynie. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim oraz aktorstwo w PWST w Warszawie i w Studiu Aktorskim im. D. Baduszkowej w Gdyni. Reżyser, scenarzysta i aktor filmowy. Reżyserski debiut Jacka Borcucha Kallafiorr (1999) był pierwszym polskim filmem niezależnym, który trafił do szerokiej dystrybucji.

Filmografia:

  • 2012 – Nieulotne / Lasting Moments
  • 2009 – Wszystko, co kocham / All that I Love
  • 2004 – Tulipany / Tulips
  • 1999 – Kallaffior / Caulliflowerr

Program 2013

Google Translate