X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Stacja Warszawa

Warsaw Stories · reż. Maciej Cuske, Kacper Lisowski, Nenad Miković, Mateusz Rakowicz, Tymon Wyciszkiewicz
Polska 2013, 88’

Pokazy

23/10, 17:00 · Od Nowa – nowa scena

Stacja Warszawa to pełnometrażowy film składający się z sześciu splecionych ze sobą nowel fabularnych. Całość tworzy specyficzną panoramę obyczajową życia we współczesnej, polskiej metropolii — niepokornej Warszawy. Postacie występujące w filmie dzieli status społeczny, płeć i wiek. Mają różne ambicje i marzenia. Ale wszystkim przyszło żyć w mieście, na którym cieniem położył się krzyż. Bohaterem noweli przewodniej jest samozwańczy Mesjasz, Igła.

Reżyser:Maciej Cuske, Kacper Lisowski, Nenad Miković, Mateusz Rakowicz, Tymon Wyciszkiewicz
Scenariusz:Kacper Lisowski, Nenad Miković, Mateusz Rakowicz, Piotr Subbotko, Tymon Wyciszkiewicz
Muzyka:Paweł Skorupka
Zdjęcia:Arkadiusz Tomiak
Montaż:Wojciech Włodarski
Obsada:Marta Lipińska, Klara Bielawka, Monika Dryl, Eryk Lubos, Zbigniew Zamachowski, Łukasz Simlat, Andrzej Andrzejewski, Janusz Chabior
Nagrody:Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” / Koszalin Screen Debuts Festival “Young and Cinema” – Nagroda za debiut aktorski, Najlepszy dźwięk, Najlepsza muzyka, Najlepsze zdjęcia / Award for Actor Debut, Best Sound, Best Music, Best Cinematography (2013)

Maciej Cuske. Urodził się w 1972 roku w Bydgoszczy. W 2004 roku ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Od tej pory realizuje filmy dokumentalne. Wyreżyserował m.in. takie filmy jak: I co wy na to Gałuszko? (2000), Kuracja (2004), Antykwariat (2005), Dekalog III — Pamiętaj abyś dzień święty święcił (2008) i Daleko od miasta (2011).

Kacper Lisowski. Urodził się w 1972 roku. Jest operatorem i reżyserem filmowym. Ukończył łódzką PWSFTviT.

Nenad Miković. Urodził się w 1970 r. w Belgradzie. Studiował filologię słowiańską na Uniwersytecie w Belgradzie. Jest absolwentem reżyserii Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz fabularnego programu Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy. Zrealizował kilka filmów krótkometrażowych, w tym wielokrotnie nagradzaną „Edinę”. Jest współtwórcą polskiego pisma branżowego „FilmPro”. Mieszka oraz pracuje w Warszawie i Belgradzie.

Mateusz Rakowicz. Urodził się w 1977 roku. Absolwent warszawskiej ASP i szkoły filmowej Andrzeja Wajdy. Reżyser i rysownik filmowy. Rysował storyboardy m.in. dla Agnieszki Holland, Władysława Pasikowskiego, Juliusza Machulskiego oraz do ponad 400 reklam. Reżyser autorskich filmów krótkometrażowych, w tym wielokrotnie nagradzanego „Latarnika”. Ponadto autor teledysków i reklam.

Tymon Wyciszkiewicz. Z zawodu jest reżyserem i scenarzystą. Pracował jako kierownik planu i pierwszy asystent reżysera.

Program 2013

Google Translate