X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

W imię…

In the Name of… · reż. Małgośka Szumowska
Polska 2012, 101’

Pokazy

27/10, 12:30 · Kino Centrum

Ksiądz Adam obejmuje nową parafię na prowincji i organizuje ośrodek dla młodzieży niedostosowanej społecznie. Szybko przekonuje do siebie ludzi energią, charyzmą i otwartością. Przyjaźń z miejscowym outsiderem zmusi kapłana do zmierzenia się z własnymi problemami, przed którymi kiedyś uciekł w stan duchowny. Bohater w konfrontacji z „zakazanymi” pragnieniami doświadczy zarówno szczęścia, jak i rozpaczy.

Ten wizualnie mocny film porusza trudny temat homoseksualizmu w kapłaństwie. Jest opowieścią o pogmatwanych emocjach, represjach, samotności i możliwościach, które można później odnaleźć…

Reżyser:Małgośka Szumowska
Scenariusz:Małgośka Szumowska, Michał Englert
Muzyka:Paweł Mykietyn, Adam Walicki
Zdjęcia:Michał Englert
Montaż:Jacek Drosio
Obsada:Andrzej Chyra, Mateusz Kościukiewicz, Maja Ostaszewska, Łukasz Simlat, Tomasz Schuchardt, Maria Maj
Nagrody:Berlinale – Nagroda Jury Tedda, Nagroda czytelników „Siegessäule” / Teddy Award, Siegessäule Readers\\\\\\\' Award (2013); FPFF w Gdyni / Gdynia Film Festival – Srebrne Lwy, Najlepsza pierwszoplanowa rola męska, Najlepszy reżyser, Gwiazda Gwiazd Elle: Małgośka Szumowska / Silver Lions, Best Leading Male Character, Best Director, ELLE Star of Stars: Małgośka Szumowska (2013)

Program 2013

Google Translate