X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zaślepiona

Flying Blind · reż. Katarzyna Klimkiewicz
Anglia 2012, 88’

Pokazy

22/10, 16:00 · Kino Centrum

Frankie jest częścią wielkiej machiny wojennej, odnoszącą sukcesy jako inżynier lotniczy projektujący drony dla wojska. Przypadkowo poznaje Kahila, studenta o francusko-algierskich korzeniach. Oboje nawiązują namiętny romans i Frankie po raz pierwszy w życiu kompletnie traci kontrolę nad wydarzeniami, dając się ponieść fascynacji. Pewnego dnia zostaje zatrzymana w pracy przez ochronę i dowiaduje się, że Kahil może nie być tym, za kogo się podaje. Kobieta zaczyna rozumieć, że przekroczyła bezpieczną granicę i wkroczyła do koszmarnego świata podejrzeń i oskarżeń. Gdy dociera do niej, że w gruncie rzeczy nie wie niemal niczego o Kahilu, postanawia dowiedzieć się prawdy, ale poszukiwania doprowadzają ją do gorzkiej konstatacji, że zdradzają zawsze ci, którzy są nam najbliżsi.

Reżyser:Katarzyna Klimkiewicz
Scenariusz:Naomi Wallace, Bruce McLeod, Caroline Harrington
Muzyka:Jon Wygens
Zdjęcia:Andrzej Wojciechowski
Montaż:Ewa J. Lind
Obsada:Helen McCrory, Najib Oudghiri, Kenneth Cranham, Tristan Gemmill, Sherif Eltayeb
Nagrody:Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”/ Koszalin Screen Debuts Festival “Young and Cinema” – Grand Prix „Wielki Jantar”, Nagroda Dziennikarzy, Nagroda im. Stanisława Różewicza za reżyserię / Grand Amber Award, Journalist Award, Stanislaw Rozewicz Award for Directing (2013); Bath Film Festival – Nagroda Publiczności / Audience Award (2012)

Katarzyna Klimkiewicz urodziła się w Warszawie, w 1977 roku. Ukończyła Łódzką Szkołę Filmową i jest również absolwentką Binger Film Lab w Amsterdamie. Od 2000 r. współpracuje z Telewizją Polską przy wielu projektach, włączając w to jej własny projekt dokumentalny Labirynt Krystiana Lupy. Klimkiewicz jest również przewodniczącą Stowarzyszenia Młodych Filmowców Polskich FILM 1,2. Dzięki temu stanowisku uruchomiła aktywną działalność polityczną, której celem jest poprawa finansowania debiutujących filmowców. Katarzyna Klimkiewicz jest także członkinią Europejskiej Akademii Filmowej oraz asesorem w Polskim Instytucie Filmowym.

Filmografia:

  • 2010 – Hanoi-Warszawa (short)
  • 2007 – Wasserschlacht – The Great Border Battle (documentary)

Program 2013

Google Translate