X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kaskada

Kaskada · reż. Dariusz Gackowski
Polska 2012, 7’

Pokazy

22/10, 19:45 · Od Nowa – duża scena

Zwykła, wyglądająca jak prostokątny kloc z betonu. Szpecąca urokliwy rynek Starego Miasta w Bydgoszczy. A jednak to właśnie restauracja Kaskada była symbolem Bydgoszczy z czasów PRL-u. Mawia się, że kto jadł tam naleśniki lub pierogi, do dziś wspomina ich smak. Kaskadę zbudowano u zbiegu ul. Mostowej i Starego Rynku według projektu architekta miejskiego Andrzeja Melocha. Już od samego początku budynek wywoływał emocje...

Reżyser:Dariusz Gackowski
Scenariusz:Dariusz Gackowski
Muzyka:Artur Maćkowiak, Wacław Węgrzyn, Mariusz Bąk
Zdjęcia:Dariusz Gackowski, Tymon Michalski
Montaż:Artur Owczarzak

Dariusz Gackowski to autor cenionych filmów dokumentalnych takich jak Do naprawy o wciąż funkcjonującym bydgoskim zakładzie naprawy sprzętu RTV Janusza Borowego czy Kinooperator o najstarszym kinooperatorze z warszawskiej Wytwórni Filmów Fabularnych i Dokumentalnych. Jest absolwentem Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie.

Program 2013

Google Translate