X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Płynące wieżowce

Floating Skyscrapers · reż. Tomasz Wasilewski
Polska 2013, 85’

Pokazy

25/10, 21:00 · Od Nowa – nowa scena

Płynące wieżowce to współczesna, uniwersalna historia o dojrzewaniu, poszukiwaniu własnej tożsamości oraz akceptacji siebie i innych. Film o bardzo mocnym ładunku emocjonalnym. Porusza temat, który przełamuje tabu i budzi kontrowersje.

Kuba mieszka razem z matką i dziewczyną, Sylwią. Z pozoru jego życie wydaje się proste i poukładane. Mieszka z dziewczyną, którą kocha, studiuje na AWF-ie, trenuje pływanie, jest jednym z najlepiej zapowiadających się zawodników i głównych faworytów do udziału w zbliżających się zawodach. Poza tym prowadzi normalne życie, takie jak jego rówieśnicy. Na jednej z imprez poznaje Michała. Między mężczyznami rodzi się silna więź, Kuba nieoczekiwanie odkrywa w sobie homoseksualizm. Przerażony uczuciami, które się w nim budzą, nie potrafi przystosować się do nowej sytuacji. Jego stały i silny związek z Sylwią wyraźnie komplikuje się...

Reżyser:Tomasz Wasilewski
Scenariusz:Tomasz Wasilewski
Muzyka:Baasch
Zdjęcia:Jakub Kijowski
Montaż:Aleksandra Gowin
Obsada:Mateusz Banasiuk, Bartosz Gelner, Marta Nieradkiewicz, Olga Frycz, Katarzyna Herman, Izabela Kuna, Mirosław Zbrojewicz
Nagrody:MFF Karlovy Vary / Karlovy Vary IFF – Nagroda Główna konkursu East of the West / Main Award in the East of the West Competition (2013); MFF Nowe Horyzonty Wrocław / T-Mobile New Horizons IFF in Wrocław – Nagroda Publiczności w Międzynarodowym Konkursie / Audience Award in the International Competition (2013); Film Forum Zadar / Avvantura Festival Film Forum Zadar – Nagroda za najlepszą rolę męską / Award for Best Male Performance (2013)

Tomasz Wasilewski jest absolwentem PWSFTViT im. Leona Schillera w Łodzi, Wydziału Produkcji Filmowej i Telewizyjnej oraz Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie, Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej. Był asystentem reżysera przy filmie fabularnym 33 sceny z życia, w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Jest także reżyserem i scenarzystą krótkometrażowego filmu dokumentalnego Show jednego człowieka oraz reżyserem, scenarzystą i kierownikiem produkcji krótkometrażowego filmu fabularnego Nawiść.

Filmografia:

  • 2013 – Płynące wieżowce / Floating Skyscrapers
  • 2012 – W sypialni / In the Bedroom

Program 2013

Google Translate