X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Sny Mani

Mania’s Dreams · reż. Marta Filipiak
Polska 2013, 13’

Pokazy

23/10, 17:00 · Od Nowa – duża scena

Grupa przyjaciół i znajomych Mani postanawia pomóc zrealizować jej marzenie, którym jest zrekonstruowanie własnego snu na jawie i utrwalenie tego faktu w formie filmu. Mania ma obecnie 40 lat, zajmuje się sztuką, praktykuje buddyzm. Jej sen jest surrealistyczny, tak jak jej malarstwo. Mania od lat śni o tym, że w nieokreślonym wnętrzu, przy długim, bogato zastawionym stole spotyka się z dziwnie wyglądającymi postaciami...

Reżyser:Marta Filipiak
Produkcja:Bydgoska Grupa Filmowa „Czarny Karzeł”

Marta Filipiak — absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Od kilku lat wychodzi poza przestrzeń jaką jest malarstwo i rysunek, tworząc eksperymentalne projekty filmowe. W 2009 zainicjowała powstanie niezależnej grupy artystycznej Czarny Karzeł, z którą wspólnie realizuje projekty społeczno-artystyczne.

Program 2013

Google Translate