X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Żeglarska 8

8 Żeglarska Street · reż. Dorota Chilińska
Polska 2013, 37’

Pokazy

22/10, 15:15 · Od Nowa – duża scena

Film opowiada historię jednej z najświetniejszych kamienic w Toruniu. Jest to opowieść o artystach i ludziach kultury związanych z tym miejscem. Przede wszystkim jest to jednak film o sztuce, która jest głęboko zakorzeniona w historii i która wiąże się z konkretnym miejscem – Pałacem Dąmbskich na ulicy Żeglarskiej 8.

Reżyser:Dorota Chilińska
Scenariusz:Dorota Chilińska
Zdjęcia:Kajetan Pochylski
Montaż:Dorota Chilińska
Obsada:Witold Chmielewski, Michał Pszczółkowski, Anna Kroplewska-Gajewska, Andrzej Stypułkowski, Romuald Drzewiecki, Stefan Kościelecki, Edward Saliński, Wiesław Smużny, Marian Stępak, Małgorzata Jankowska, Wojciech Jaruszewski, Piotr Klugowski

Dorota Chilińska (ur. w 1975 roku) — polska artystka współczesna, zajmuje się sztuką wideo, tworzy także instalacje wideo, jest współautorką projektu Error z Andrzejem Wasilewskim. Uzyskała dyplom na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu (Zakład Plastyki Intermedialnej). W roku 2010 obroniła doktorat, obecnie prowadzi Pracownię Multimediów.

Program 2013

Google Translate