X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Ono

Stranger · reż. Małgośka Szumowska
Francja, Niemcy, Polska 2004, 101’

Pokazy

25/10, 13:00 · Kino Centrum

Ewa zachodzi w przypadkową ciążę. Pod wpływem rodziny postanawia dokonać aborcji. W trakcie wizyty u lekarza dowiaduje się, że płód ludzki w brzuchu kobiety potrafi słyszeć. Ta informacja robi na niej ogromne wrażenie, wydaje jej się, że dziecko w jej brzuchu słyszy każde wypowiedziane przez nią słowo. Zmienia zdanie, opuszcza gabinet i powoli zaczyna oswajać się z rodzicielstwem. Początkowo nieśmiało, potem coraz pewniej zaczyna mówić do swojego nienarodzonego dziecka... Próbuje opowiedzieć mu świat za pomocą dźwięków i słów, tak jakby sama poznawała go od nowa. Opowiada dziecku zarówno o tych dobrych, jak i tych nieprzyjemnych dla człowieka sprawach. Opowiada mu także o miłości i uczy je kochać, pozwala mu usłyszeć muzykę i poczuć strach, bo gdy się urodzi będzie mu łatwiej żyć.

Reżyser:Małgośka Szumowska
Scenariusz:Małgośka Szumowska, Przemysław Nowakowski
Muzyka:Paweł Mykietyn
Zdjęcia:Michał Englert
Montaż:Jacek Drosio
Obsada:Małgorzata Bela, Marek Walczewski, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Marcin Brzozowski, Dominika Bednarczyk
Nagrody:FPFF w Gdyni / Gdynia Film Festival – Złote Lwy: Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska, Najlepsza Muzyka / Golden Lions: Best Supporting Male Character, Best Music (2004)

Program 2013

Google Translate