X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Black Stone

Al-Hajar Al-Aswad · reż. Nidal Al-Dibs
Syria 2006, 63’

Pokazy

24/10, 20:00 · Od Nowa – duża scena

Black Stone (Czarny kamień) to wzruszający portret dzielnicy na obrzeżach Damaszku. To biedna dzielnica zwana Al-Hajar Al-Aswad (Czarnym kamieniem), ulokowana w południowej części Damaszku, gdzie czworo dzieci trudni się zbieraniem kawałków metalu, które później sprzedaje. Każdy z nich wspiera swoją rodzinę i kradnie małe skrawki radości w czasie pracy lub gdy w czasie wolnym od zbierania złomu włóczą się po Damaszku — mieście, które kochają. Rzecz w tym, że ich marzenia są większe nie tylko od dzielnicy, w której mieszkają, ale nawet od samego miasta.

Reżyser:Nidal Al-Dibs
Scenariusz:Nidal Al-Dibs
Zdjęcia:Khaled Khalifeh

Nidal Al-Dibs urodził się w 1960 roku, w Syrii. Studiował reżyserię w Państwowym Instytucie Kinematografii Federacji Rosyjskiej (WGiK) w Moskwie, a także architekturę na uniwersytecie w Damaszku. Nakręcił trzy filmy krótkometrażowe: Winter Sonata (1992), Collage (1994) i Ya leil ya ein (1999). W 2005 roku wyreżyserował swój fabularny debiut pt. Under the Ceiling, który zdobył wiele nagród na festiwalach. Najważniejsze z nich wręczono na MFF w Montrealu i na Biennale Filmu Arabskiego w Paryżu. Black Stone to jego pierwszy film dokumentalny.

Program 2013

Google Translate