X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Hakawati

Hakawati · reż. Marcin Sauter
Polska 2011, 38’

Pokazy

24/10, 20:00 · Od Nowa – duża scena

Hakawati to w arabskiej tradycji mistrz opowieści, genialny gawędziarz, który opowiada historie każdemu, kto chce słuchać. Jego rola w kulturze arabskiej była bardzo ważna: gromadził tłumy ciekawe nowych baśni, dziwnych historii. A teraz prawdziwych Hakawati już nie ma. We współczesnym świecie nie ma czasu na słuchanie opowieści. Reżyser rusza na poszukiwanie prawdziwych opowiadaczy i trafia na pozostałości tradycji, niestety — bardziej przeznaczonej dla turystów z kamerami niż dla rdzennych mieszkańców.

Reżyser:Marcin Sauter
Scenariusz:Marcin Sauter
Muzyka:Raphael Rogiński
Zdjęcia:Marcin Sauter

Marcin Sauter urodził się w 1971 roku w Bydgoszczy. Jest jednym z najlepszych, polskich dokumentalistów młodego pokolenia. Realizuje filmy dokumentalne jako reżyser i operator. Studiował na Wydziale Fotografii PWSFTviT w Łodzi i ukończył Mistrzowską Szkołę Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy. Jest członkiem Zespołu Filmowego „Paladino” i laureatem nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego oraz zdobywcą kilkudziesięciu nagród w kraju i na świecie. Wraz z Maciejem Cuske prowadzi ważne przedsięwzięcie budujące środowisko dokumentalistów — Bydgoską Kronikę Filmową. Współpracuje również z Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

Program 2013

Google Translate