X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

True Story of Love, Life, Death and Sometimes Revolution

Hekayat an elhob walhayat walmawt · reż. Nidal Hassan
Syria, Dania 2012, 65’

Pokazy

22/10, 22:00 · Od Nowa – duża scena

Syryjskiemu filmowcowi Nidalowi Hassanowi oraz duńskiej artystce Lilibeth Rasmussen nigdy nie przeszło przez myśl, że 16 marca 2001 r. — dzień lądowania Lilibeth na lotnisku w Damaszku — będzie ostatnim dniem przed ogłoszeniem powstania w Syrii. Film opowiada o trzech miastach: Damaszku, As-Suwajdzie i Ajn al-Arab. Zamysłem fabularnym jest tu zebranie szczegółowych opowieści o kobietach nieobecnych oraz o kobietach, które zdecydowały się przedstawić przed kamerą swoje własne świadectwa na temat miłości, życia, śmierci i niekiedy na temat samej rewolucji. Mijające miesiące są bardzo trudne — jedni przyjaciele zostają wbrew ich woli zamknięci w więzieniach, a inni wyjeżdżają pod przymusem... nad wszystkim dominuje tęsknota za wolnością, godnością i sprawiedliwością, w które Syryjczycy zainwestowali sporo własnej krwi. Nidal chodzi wszędzie z kamerą, próbując zarejestrować codzienne doświadczenia Syryjczyków zmagających się z bólem, uciskiem, krwawymi zajściami i nadzieją.

Reżyser:Nidal Hassan
Scenariusz:Nidal Hassan
Zdjęcia:Wisam Hashisho
Montaż:M. Ali Almaleh

Nidal Hassan to niezależny twórca filmowy z Syrii. W jego filmowym portfolio można znaleźć kilka filmów fabularnych i dokumentalnych, np. Joy, Everyday Story i Flint mountain. Debiutował w 2003 r. filmem Salty Skin, który powszechnie uznaje się za kamień węgielny dla nowego pokolenia niezależnych filmowców w Syrii.

Program 2013

Google Translate