X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Untold Stories

Untold Stories · reż. Hisham al-Zouki
Syria, Norwegia 2013, 55’

Pokazy

22/10, 22:00 · Od Nowa – duża scena

Untold Stories (Nieopowiedziane historie) to film dokumentalny zrobiony na kanwie wyprawy syryjskiej dziewczyny, która opuściła Damaszek z kamerą w ręku, filmując drogę do ogarniętego rewolucją miasta jej dzieciństwa. Brała także udział we wszystkich demonstracjach pokojowych. Odkrycie roli kobiecych aktywistek biorących udział w wydarzeniach rewolucyjnych było dla reżysera dużą niespodzianką. Dzięki temu wszyscy zrozumieli wagę, jaką miał udział kobiet w działaniach rewolucyjnych, a także sposób, w jakim przewodziły demonstrantom. Tym samym Arabska Wiosna stała się jednocześnie Wiosną Arabskich Kobiet.

Reżyser:Hisham al-Zouki
Scenariusz:Obaida Zaiton, Hisham al-Zouki
Zdjęcia:Dana Bakdones, Obaida Zaiton
Montaż:Firas Fayyad, Muhammed Omer

Hisham al-Zouki jest narodowości norweskiej, ale urodził się w Damaszku. Ukończył literaturoznawstwo i dramaturgię. W 1999 roku skończył studia filmowe na akademii w Oslo. W swojej dotychczasowej karierze Hisham al-Zouki pracował przy wielu produkcjach filmowych i dokumentalnych. Nakręcił także kilka filmów dla stacji telewizyjnych, a w tym dla telewizji norweskiej, szwedzkiej oraz dla kanału dokumentalnego stacji Al Dżazira. Nakręcił kilka filmów dokumentalnych, a w tym Eternally Aliens (2002), Abraham’s Children (2004), Sultan alatrash (2010) i Fatimids (2011).

Program 2013

Google Translate