X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kobieta w kinie rosyjskim

Artystka i bohaterka. Pasmo pod patronatem głównego sponsora festiwalu — marki Bella.

Kinematografia rosyjska przeżywa swój renesans. Wspaniali twórcy i twórczynie, wybitni aktorzy i aktorki dowodzą wielkości tego kina. Kino rosyjskie jest obecnie nie tylko stałym bywalcem wielkich festiwali światowych, na których zdobywa liczne nagrody — jest także odzwierciedleniem myśli społecznej oraz ducha narodu dzisiejszej Rosji.

Jest to kino, które może pochwalić się plejadą wspaniałych i utalentowanych reżyserek oraz aktorek. Ich twórczość jest motywem przewodnim panoramy kina rosyjskiego w ramach 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Tofifest. Przegląd filmowy skupi się na różnych obliczach kobiet — zwykłych i niezwykłych bohaterek we współczesnej Rosji. Będą to wyjątkowe portrety i opowieści, nagradzane m.in. na festiwalach w Cannes, Karlowych Warach i Cottbus.

Program 2013

Google Translate