X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

The Best of Sofia IFF

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Sofii jest wymieniany na liście 50 najlepszych festiwali tygodnika „Variety”. Festiwal odbywa się co roku w marcu i pokazuje Bułgarię jako gospodarza jednego z najważniejszych wydarzeń filmowych w Europie.

Festiwal był początkowo tematycznym festiwalem poświęconym muzyce filmowej, a w ciągu kolejnych 15. edycji stał się wydarzeniem filmowym roku, umożliwiając widzom w kraju zapoznanie się z najnowszymi trendami światowego kina, a reszcie świata poznanie najnowszych dzieł filmowych z Bułgarii.

Od 1997 roku, w ramach programu festiwalowego pokazano ponad 1600 filmów fabularnych i dokumentalnych. Festiwal jest organizowany przez stowarzyszenie Art Fest, pod auspicjami władz miasta Sofii, a także we współpracy z bułgarskim Ministerstwem Kultury, Narodowym Pałacem Kultury, Narodowym Centrum Filmowym oraz bułgarską Telewizję Państwową, przy wsparciu z unijnego programu MEDIA, a także krajowych i zagranicznych instytutów kulturalnych i sponsorów.

Program 2013

Google Translate