X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zrywa się wiatr

Kaze tachinu · reż. Hayao Miyazaki
Japonia 2013, 126’

Pokazy

23.10, 21:30 · Kino Centrum

Jiro, zainspirowany konstrukcjami włoskiego inżyniera lotnictwa Gianniego Caproniego, od najmłodszych lat śni o lataniu i podniebnych przygodach. Ponieważ wrodzona wada wzroku nie pozwala mu na karierę pilota, staje się jednym z największych i najbardziej innowacyjnych konstruktorów samolotów w całej Azji. Niezwykła animacja Hayao Miyazakiego to opowieść o miłości i pasji, a zarazem piękna pochwała pacyfizmu pozwalająca zrozumieć młodym widzom jak wiele zła czai się w słowie „wojna”.

Reżyser:Hayao Miyazaki
Scenariusz:Hayao Miyazaki
Muzyka:Joe Hisaishi
Obsada:Hideaki Anno, Hidetoshi Nishijima, Miori Takimoto, Masahiko Nishimura
Nagrody:Oskary / Academy Awards – nominacja w kategorii najlepszy długometrażowy film animowany / Nominated in the Best Animated Feature Film category (2014); MFF w Wenecji / Venice IFF – udział w konkursie głównym / Participation in the main competition (2013); Satelity / Satellite Awards – Najlepszy Film Animowany / Best Animated Film (2014)

Program 2014

Google Translate