X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Filmogranie!

„Fimogranie!” to kreatywna, transdyscyplinarna forma nieformalnej edukacji filmowej dla dzieci i młodzieży, towarzysząca Międzynarodowemu Festiwalowi Filmowemu Tofifest — spektrum działań, skupionych wokół szeroko pojętej sztuki filmowej oraz edycji obrazu i dźwięku.

Młodzi uczestnicy warsztatów są nie tylko odbiorcami proponowanych przez edukatorów działań, ale przede wszystkim — ich aktywnymi współtwórcami. „Filmogranie!” angażuje najmłodszych w inną niż bierna formę kontaktu z filmem.

W tym roku inspirację stanowić będzie dla nas niskobudżetowy spaghetti western oraz wszelkie awanturnicze powieści rodem z Dzikiego Zachodu. Poprzez realizację cyklicznych działań warsztatowych dokonamy analizy języka filmu, postaramy się zdefiniować western jako gatunek filmowy. Poznamy jego stylistykę i klimat, by w fazie końcowej działania wytworzyć własną wersję gatunku.

Czy mieszkańcy Doliny Węży wyzwolą się spod rządów despotycznego szeryfa i jego rzeszy szubrawych zastępców? Czy szykanowani pracownicy kopalni i ciemiężeni Indianie zaznają sprawiedliwości? Już wkrótce zadecydują o tym uczestnicy warsztatów „Filmogranie!”.

Program 2014

Google Translate