X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Kamienie w kieszeni

Šutry v kapsách · reż. Signe Baumane
Łotwa 2014, 88’

Pokazy

24.10, 18:00 · Kino Centrum

Łotwa, późne lata 20. ubiegłego wieku. Anna, młoda, ładna i wykształcona kobieta, zakochuje się w zuchwałym przedsiębiorcy, który jest od niej starszy o 30 lat. Jednak ich małżeństwo rodzi wielką zazdrość i przedsiębiorca ukrywa Annę głęboko w lesie, z dala od innych mężczyzn, gdzie kobieta rodzi mu ośmioro dzieci. Wybuch Wielkiego kryzysu odciska na nich duże piętno. Anna staje się opoką, która przeciwstawia się trudnościom. Wychowuje swoje dzieci, ucząc ich sekretów przetrwania w lesie. Wiele lat później młoda artystka Signe pyta swojego ojca: „Jak zmarła moja babcia?” Ojciec udziela wymijającej odpowiedzi. Signe nabiera poważnych podejrzeń, że Anna popełniła samobójstwo. Ona sama także zmaga się z depresją. Dużą pociechą w chwilach zwątpienia są dla niej animacja i sztuka…

Reżyser:Signe Baumane
Scenariusz:Signe Baumane
Muzyka:Kristian Sensini
Montaż:Wendy Cong Zhao
Animacja:Signe Baumane
Nagrody:MFF w Karlowych Warach / Karlovy Vary IFF – Nagroda Jury Ekumenicznego, Nagroda FIPRESCI / Ecumenical Jury Prize, FIPRESCI Award (2014); Łotewski kandydat do Oscarów w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny / Latvian candidate for Academy Awards in the Best Foreign Language Film category (2015)

Program 2014

Google Translate