X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Znikające fale

Aurora · reż. Kristina Buožytė
Litwa, Francja, Belgia 2012, 124’

Pokazy

21.10, 21:00 · Od Nowa – duża scena

Lukas jest naukowcem, który zgadza się na ochotnika uczestniczyć w eksperymencie polegającym na deprywacji sensorycznej. Celem eksperymentu jest nawiązanie komunikacji z Aurorą, młodą kobietą znajdującą się w stanie śpiączki. Sprawy przybierają niespodziewany obrót, gdy oboje spotykają się ze sobą w odmiennym stanie świadomości. Bardzo szybko ich spotkania mentalne zamieniają się w romantyczny i nasycony seksualnie związek, który rozgrywa się na tle surrealistycznych pejzaży sennych wytwarzanych przez ich połączone umysły. Lukas ukrywa przed innymi naukowcami prawdziwą naturę swoich odkryć, aby chronić nową więź. Czy takie oszustwo położy kres ich związkowi?

Reżyser:Kristina Buožytė
Scenariusz:Kristina Buožytė, Bruno Samper
Muzyka:Peter Von Poehl
Zdjęcia:Feliksas Abrukauskas
Montaż:Suzanne Fenn
Obsada:Marius Jampolskis, Jurga Jutaitė, Rudolfas Jansonas, Vytautas Kaniušonis, Brice Fournier, Philip Lenkowski, Martina Jablonskytė
Nagrody:Fantastic Fest – Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz / Best Picture, Best Director, Best Screenplay (2012)

Program 2014

Google Translate