X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Cztery słońca

Čtyři slunce · reż. Bohdan Sláma
Czechy, Niemcy 2012, 105’

Pokazy

23.10, 17:00 · Od Nowa – nowa scena

Cztery słońca to pełna humoru opowieść o współczesnej rodzinie walczącej ze swoimi słabościami, frustracjami i pokusami. Jára ma czterdzieści lat i dwójkę dzieci, ale wciąż nie jest dojrzały. Wychowuje wraz z żoną kilkuletnią córkę oraz nastoletniego, zbuntowanego syna z poprzedniego związku. Jego żona Jana nie jest szczęśliwa w tym związku. Kiedy mężczyzna traci pracę i nie może znieść kolejnej, jeszcze gorszej, nachodzi kulminacja kryzysu. Kobieta znajduje pocieszenie w ramionach kochanka, a Jára wraz przejacielem Karelem postanawia rozkręcić interes życia...

Reżyser:Bohdan Sláma
Scenariusz:Bohdan Sláma
Muzyka:Vypsaná fiXa
Zdjęcia:Diviš Marek
Montaż:Jan Daňhel
Obsada:Jaroslav Plesl, Anna Geislerová, Karel Roden, Jiří Mádl, Marek Šácha
Nagrody:Sundance / Sundance IFF – udział w konkursie na najlepszy dramat zagraniczny / Participation in the Best Foreign Drama competition (2012); Czeskie Lwy / Czech Lion Awards – Najlepsza aktorka drugoplanowa / Best Supporting Actres (2013)

Program 2014

Google Translate