X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Skradzione pocałunki

Baisers volés · reż. François Truffaut
Francja 1968, 90’

Pokazy

22.10, 21:00 · Od Nowa – duża scena

Bohaterem filmu jest Antoine Doinel, alter ego reżysera. Kiedy Antoine zostaje wyrzucony z wojska, skupia się na odnalezieniu swojej miłości, wiolonczelistki Christine Darbon, z którą utrzymywał kontakt listowny w czasie służby. Dziewczyna spędza jednak czas na nartach z przyjaciółmi. Kiedy wraca, odwiedza Antoine'a w hotelu, gdzie ten pracuje jako portier. Wydaje się, że odtąd życia chłopaka się ustabilizuje. Szybko jednak traci pracę i podobnie jest z kolejnymi posadami. Jego problemem jest to, że nie potrafi się dopasować. Kiedy zostaje zatrudniony jako magazynier w sklepie z butami, staje się obiektem zainteresowania atrakcyjnej żony pracodawcy.

Reżyser:François Truffaut
Scenariusz:Bernard Revon, François Truffaut, Claude de Givray
Muzyka:Antoine Duhamel, Charles Trenet
Zdjęcia:Denys Clerval
Montaż:Agnès Guillemot
Obsada:Jean-Pierre Léaud, Claude Jade, Daniel Ceccaldi, Delphine Seyrig, Paul Pavel
Nagrody:Oskary / Academy Awards – nominacja w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny / Nominated in the Best Foreign Language Film category (1969)

Program 2014

Google Translate