X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Nasza klasa

Klass · reż. Ilmar Raag
Estonia 2007, 99’

Pokazy

26.10, 18:00 · Od Nowa – duża scena

Nasza klasa to opowieść o zatrważającej rzeczywistości szkoły publicznej. Szesnastoletni Joosep pada ofiarą swoich sadystycznych kolegów, których denerwuje jego cichy sposób bycia i introwertyczna natura. Jednym z jego prześladowców jest nowy w szkole, śmiały i przystojny Kaspar. Chłopak początkowo ulega presji nowego otoczenia, ale z czasem staje po stronie Joosepa i razem z nim niesie piętno klasowego ostracyzmu. Pewnego dnia Kaspar i Joosep postanawiają wszystko zmienić...

Reżyser:Ilmar Raag
Scenariusz:Ilmar Raag
Muzyka:Martin Kallasvee, Paul Oja, Timo Steiner
Zdjęcia:Kristjan-Jaak Nuudi
Montaż:Tambet Tasuja
Obsada:Vallo Kirs, Pärt Uusberg, Lauri Pedaja, Paula Solvak, Mikk Mägi
Nagrody:MFF w Karlowych Warach / Karlovy Vary IF – Nagroda „East of West”, Nagroda Label Europa Cinemas / East of the West Award, Label Europa Cinema Award(2007); WWF – Nagroda specjalna jury, Nagroda FIPRESCI / WFF – Special Award of the Jury, FIPRESCI Award (2007)

Program 2014

Google Translate