X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Onirica — Psie pole

Onirica — Field of Dogs · reż. Lech Majewski
Polska 2014, 96’

Pokazy

23.10, 20:00 · Od Nowa – nowa scena

Ojciec orze supermarket wołami, pług rozrywa kafelki; dziewczyna w bikini kusi bohatera na ośnieżonym stoku Matterhornu; Niagara spada na ołtarz katedry oraz las pełen zmarłych to wizje Adama, poety, który w wypadku samochodowym stracił najbliższego przyjaciela i swoją ukochaną.

W tężejącej atmosferze na dramat osobisty nakłada się tragedia narodu. Jest rok 2010 „rok biblijny” w Polsce: powodzie, pożary, osuwająca się ziemia, katastrofa samolotu prezydenckiego wraz z 96. osobami na pokładzie i wulkaniczna chmura na niebie.

Adam porzuca pracę wykładowcy literatury symbolicznej na uczelni i zostaje kasjerem w supermarkecie. Ale tak naprawdę chce tylko spać, uciekając od bolesnej rzeczywistości. Jedyną lekturą tego mrocznego czasu staje się Boska Komedia Dantego. I to jej fragmenty nadają sens codzienności...

Reżyser:Lech Majewski
Scenariusz:Lech Majewski
Muzyka:Lech Majewski, Józef Skrzek
Zdjęcia:Lech Majewski, Paweł Tybora
Montaż:Eliot Ems, Katarzyna Leśniak
Obsada:Michał Tatarek, Elżbieta Okupska, Jacenty Jędrusik, Jan Wartak, Szymon Budzyk, Anna Mielczarek
Produkcja:Lech Majewski
Dystrybucja:Solopan
Nagrody:FF Gdynia – udział w konkursie głównym (2014)

Lech Majewski (ur. 1953) wybitny poeta, malarz, prozaik, reżyser. Należy do Gildii Reżyserów Amerykańskich i Europejskiej Akademii Filmowej. Urodzony w Katowicach, od 1981 pracuje przede wszystkim za granicą. Studiował malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych. Absolwent Wydziału Reżyserii PWSFTViT w Łodzi. Jego filmy prezentowane były na festiwalach filmowych m.in. w Cannes, Wenecji, Berlinie, Toronto, Rzymie, Nowym Jorku, Rio de Janeiro, zdobywając wiele nagród.

Wybrana filmografia:

  • 2014 – Onirica — Psie pole / Onirica — Field of Dogs
  • 2011 – Młyn i krzyż / The Mill and the Cross
  • 2004 – Ogród rozkoszy ziemskich / The Garden of Earthly Delights
  • 1999 – Wojaczek

Program 2014

Google Translate