X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Manchester: Zapominanie

Manchester: Zapominanie · reż. Krzysztof Sieradzki
Polska 2014, 3’

Pokazy

23.10, 13:30 · Kino Centrum

Teledysk to abstrakcyjna forma przedstawienia treści zawartych w Teledysku. Samo przedstawienie ujęć, aktora oraz miejsc jest na tyle nieprecyzyjne iż każdy może „dopowiedzieć sobie przekaz teledysku”.

Godzina popołudniowa, aktor śpi ponieważ na ogół imprezuje. Budzi go SMS, okazuje się iż to jego dziewczyna. Zbiera się w pośpiechu, przemywa twarz wodą i wychodzi z mieszkania. Po drodze wpada na jedną osobę z zespołu Manchester, wytrącając mu dokumenty, nie pomagając mu wybiega w pośpiechu kierując się na Bulwar Filadefijski. Przy Bulwarze czeka na niego Dziewczyna, która opuszcza klucze do mieszkania i odchodzi. Aktor wpada w zdenerwowanie, poczucie winy, musi iść do centrum się napić. Będąc w knajpie widzimy kolejną osobę z zespołu, aktor zamawia piwo, i po kilku piwach wydaje mu się że przechodzący człowiek to jego dziewczyna. Wzburzony alkoholowymi procentami wybiega za nią, po zaczepieniu okazuje się iż jest to facet (kolejna osoba z zespołu).

Wydaje mu się że jednak za dużo pije, gdzieś życie umyka mu między palcami, przechadza się po mieście, czas mija, ludzie wędrują, a aktor stoi, stoi w miejscu, stoi w życiu które go mija, w pewnym momencie wpada na niego kolejna osoba z zespołu, w tym momencie otoczenie i ludzie wędrujący spowalniają. Przenosimy aktora pod Flisaka gdzie przemywa sobie twarza (otrząsając się z wszystkiego) w tym momencie przenosimy się z powrotem do mieszkania aktora. Akcja poprzednia wcale nie miała miejsca, przemywa twarz, wychodzi i na schodach wytrąca dokumenty osobie z zespołu, tym razem pomagając mu wychodzi z budynku do taksówki. Taksówkarz wiezie go na Bulwar. Po podejściu do dziewczyny po chwili spadają klucze które podnosi dziewczyna, aktor odchodzi...

Przedstawiamy zapominanie o sytuacji, o życiu, o aktualnym statusie życiowym, nawykach, przyzwyczajeniach, a także zapominanie o dziewczynie gdzie dopiero na końcu widzimy sens wcześniejszego przekazu.

Reżyser:Krzysztof Sieradzki
Scenariusz:Krzysztof Sieradzki, Krzysztof Koman
Zdjęcia:Krzysztof Sieradzki, Waldemar Bujak

Program 2014

Google Translate