X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

20 000 dni na ziemi

20,000 Days on Earth · reż. Jane Pollard, Iain Forsyth
Wielka Brytania 2014, 97’

Pokazy

26.10, 19:30 · Od Nowa – nowa scena

W tym fikcyjnym dokumencie na temat 24. godzin z życia Nicka Cave’a, muzyka i globalnej ikony kultury, dramat splata się z rzeczywistością. Film oferuje nam zdumiewająco szczery wgląd w proces tworzenia oraz bardzo intymny portret artysty, pozwalając nam zbadać, co sprawia, że jesteśmy tym, kim jesteśmy, a także sławi moc przeobrażania, jaką ma w sobie twórczy duch.

20000 dni na ziemi zabierze nas głęboko do samego serca tajemnicy — do tego, jak każdego dnia mity, wspomnienia, miłość i strata kształtują nasze życie. Inspiracją dla tytułu tego filmu stał się wpis w notatniku piosenkarza, w którym wyliczył ilość dni, którą przeżył do tej pory.

Reżyser:Jane Pollard, Iain Forsyth
Scenariusz:Nick Cave, Iain Forsyth, Jane Pollard
Muzyka:Warren Ellis
Zdjęcia:Erik Wilson
Montaż:Jonathan Amos
Obsada:Nick Cave, Blixa Bargeld, Susie Bick, Arthur Cave
Nagrody:Sundance FF / Sundance IFF – Najlepszy zagraniczny reżyser filmu dokumentalnego / Best Foreign Director of a Documentary (2014); Transatlantyk – Nagroda Publiczności / Audience Award (2014)

Program 2014

Google Translate