X  Używamy plików cookie i podobnych technologii w celach statystycznych. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.  Dowiedz się więcej. 

Zimowy sen

Kis ykusu · reż. Nuri Bilge Ceylan
Turcja, Niemcy, Francja 2014, 196’

Pokazy

25.10, 18:15 · Od Nowa – nowa scena

Aydin, emerytowany aktor, prowadzi mały hotel w centralnej Anatolii. Towarzyszy mu młoda żona Nihal oraz siostra Necla. Zimą, w miarę jak śnieg pokrywa step, hotel staje się schronieniem, ale także sceną ich dramatów. Film jest studium relacji trzech bliskich, ale odosobnionych i zdanych na siebie osób — ich oczekiwań, lęków, wzajemnych pretensji i zależności. Oszołamiające plenery Kapadocji kontrastują z kameralnym portretem małżeńskim, opartym na pełnych napięcia, mistrzowskich dialogach.

Reżyser:Nuri Bilge Ceylan
Scenariusz:Ebru Ceylan, Nuri Bilge Ceylan
Zdjęcia:Gökhan Tiryaki
Montaż:Nuri Bilge Ceylan, Bora Gökşingöl
Obsada:Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Demet Akbağ, Ayberk Pekcan, Serhat Kılıç
Nagrody:MFF w Cannes / Cannes IFF – Złota Palma, Nagroda FIPRESCI / Palme d’Or, FIPRESCI Prize (2014); Turecki kandydat do Oscarów w kategorii Najlepszy Film Obcojęzyczny / Turkish candidate for Academy Awards in the Best Foreign Language Film category (2015)

Program 2014

Google Translate